Derbi kola: Croatia – Mladost (Ž) 3:2

Bio je to odličan derbi u kojem su domaći zasluženo slavili u posljednjim trenucima dvoboja. Uostalom, bili su i bolji na travnjaku, a sudac Matej Horvat iz Čakovca drastično ih je oštetio, ne dosudivši dva jedanaesterca za Croatiju… Počelo je dobro za izabranike trenera Željka Ostrmana. Mrzlečki je nakon kornera zabio za vodstvo u 15. minuti. I nakon toga su domaći bili dominantni, ali su primili “krumpir gol”. Vrbanić je sa gotovo 40. metara, parabolom, lobao domaćeg Zdelara. U 37. minuti Habek je izbjegao domaćoj obrani i zabio za vodstvo gostiju, da bi Celiščak u 40. minuti izjednačio rezultata. U posljednjih pet minuta, najviše je bilo povika na suca Horvata, koji prvo “nije vidio” kontakt Vrbanića i Jurića, a potom i ruku Kukeca izazvavši buru negodovanja domaćih. U nastavku Croatia je bila bolja, a rezultat se promijenio tek u 90. minuti kada je Ivan Begović na dodavanje Jurića zabio za erupcija oduševljenja domaćih navijača i veliku pobjedu Croatije.

Virovitica je gostovala u Kotoribi kod Graničara i izgubila s 1:0. U idućem kolu, Virovitica na Vegeški dočekuje Nedelišće, Croatia putuje u Ludbreg kod Podravine, dok će Slatina gostovat kod Čakovca. U ostalim dvobojima 6. kola igrat će: Varaždin – Bjelovar, Mladost (P) – Podravac, Rudar – Polet, Mladost (Ž) – Koprivnica, Graničar – Međimurje. (www.icv.hr)