Nova pobjeda Croatije, poraz Virovitice

Croatia je nastavila nizati domaće pobjede. U dvoboju 3. kola III. HNL, Croatia je u Grabrovnici slavila 3:0. Prvi gol djelo je Vedrana Celiščaka. Naime, Ivan Begović izveo je slobodnjak sa 25 metara. Golman gostiju je odbio loptu, a Celiščak rutinirano zabio gol za vodstvo domaćih. Croatia je cijelu utakmicu imala terenesku premoć, a u 83. minuti potvrdili su pobjedu. Celiščak je oteo gostima loptu i idealno poslužio Begovića koji je sa 20 metara, snažnim udarcem zabio drugi gol i domaćima donio slavlje. Tri minute prije kraja, rezantni udarac Paradinovića sa 20 metara završio je iza gostujućeg vratara za konačnih 3:0. Ovom pobjedom Croatia je došla do 7 osvojenih bodova uz gol razliku 15:1. U idućem kolu, momčad trenera Željka Ostrmana igrat će u Murskom Središču… Istodobno je Virovitica gostovala kod Podravine i izgubila 5:0… Nakon tri odigrana kola izabranici trenera Elvisa Vinaka imaju jedan bod uz gol razliku 2:12. U sljedećem kolu na Vegešku dolazi Slatina. Slatina je u dvoboju 3. kola III. HNL sjever poražena u Bjelovaru od istoimenog domaćina sa 6:0. Bosnićevi izabranici na početku drugog poluvremena gubili su 2:0, no nakon drugog žutog kartona Marka Nađa, igrači Bjelovara su iskoristili višak, te gostima „zabili“ još četiri komada. Slatina je do sada osvojila 3 boda uz gol razliku 4:6.

Rezultati 3. kola: Međimurje – Rudar 4:4, Koprivnica – Varaždin 2:1, Polet – Čakovec 5:0, Podravac – Nedelišće 3:1, Bjelovar – Slatina 6:0, Podravina – Virovitica 5:0, Graničar – Ždralovi 1:3, Croatia – Prelog 3:0.

Parovi 4. kola: Virovitica – Slatina, Nedelišće – Bjelovar, Čakovec – Podravec, Varaždin – Polet, Mladost (P) – Koprivnica, Rudar – Croatia, Mladost (Ž) – Međimurje, Podravina – Graničar. (www.icv.hr, Fotografije: Kristijan Toplak)