Milan Ždero iz Osijeka najbrži vozač freze

Red vitezova Ružice grada i ove je godine organizirao državnu utrku motokultivatora. Ovogodišnje tradicionalno 7. natjecanje najbržih vozača motokultivatora i kosilica okupilo je ukupno 15 vozača iz Osijeka i Orahovice koji su se natjecali u vožnji motokutivatora do 5 KS, od 5-8 KS i preko 8 KS. Sve kategorije vozile su dvije utrke pod 10 minuta u krugovima od oko 400-injak metara, a ona druga je bila posebno atraktivna zbog dolijevanja vode na stazu i u rupe na stazi. Na kraju, u konkurenciji do 5 KS najbrži je bio i najstariji natjecatelj Đuro Sekulić iz Orahovice, kategoriju od 5 do 8 KS osvojio je Dino Kršćanski također iz Orahovice dok je u najjačoj konkurenciji onoj preko 8 KS prošlogodišnji naslov obranio Milan Ždero iz Osijeka. Ukupna grand prix nagrada – Motorna pila pokrovitelja Ruda servisa iz Čačinaca, a nakon posebnih vožnji pobjednika svih triju kategorija, pripala je Milanu Žderi. U konkurenciji vožnje motornih kosilica na 200 metara pobijedio je Dean Plužarić iz Orahovice koji je tako obranio pobjedu od prošle godine, koje je stazu od 200 metara prošao za 1 minutu i 39 sekundi, drugo mjesto osvojio je Mario Marincel sa 1,42 dok je treće mjesto pripalo Dini Kršćanskom s 1,56. U kategoriji guranja kosilice na 100 metara, natjecanje je bilo postavljeno u dva polufinala. U prvom je Radivoj Bolić bio brži od Dine Kršćanskog, a drugom Stjepan Vanek od Dalibora Dakića. U velikom finalu Radivoj Bolić je u završnici svladao Stjepana Vaneka i tako odnio laskavu titulu prvaka Hrvatske u guranju kosilice na 100 metara. Natjecanje motokultivatora uljepšali su i članovi Off Road kluba Orahovica koji su svojim vozilima prošli kroz stazu te pokazali nekoliko off road atrakcija. (www.icv.hr, vg; Fotografije: Vladimir Grgurić)