Gerenčir, Santi i Dunković osvojili Viroviticu

Održana je tradicionalna 22. cestovna prekogranična utrke „Barcs – Virovitica“ na kojima je sudjelovalo oko 130 natjecatelja iz Hrvatske, Mađarske i Srbije. U velikoj utrci dugačkoj 21 kilometar kojoj je start bio u Barcsu apsolutni pobjednik u muškoj konkurenciji bio je Slatinčanin Ivan Gerenčir. Drugi je kroz cilj prošao Darko Dolovski iz Nove Bukovice, a treći je bio Goran Vendlener iz Novog Sada. Kod žena najbolja je bila Erika iz mađarskog Komloa, a iz istog grada bila je i drugoplasirana Bettina Balogh. Treće mjesto pripalo je Diani Csendesne R. iz Kaposvara. U maloj utrci dugačkoj 5,8 kilometara start je bio kod Šećerane VIRO, a kod muških slavio je Danijel Dunković iz Slatine. Na drugom mjestu bio je Orosz Csaba iz Barcsa, a za njim je u cilj ušao Boris Bagarić iz Osijeka. U ženskoj konkurenciji Dorotea Santi iz Slatine je prva prošla kroz cilj, a za njom na drugom mjestu Martina Novoselec i Tomislava Medvedović, također obje iz Slatine. Cilj obiju utrka bio je na Gradskom bazenu u Virovitici. Organizatori utrke bili su Športska zajednica grada Virovitice, Grad Virovitica, Turistička zajednica grada i Varosi Sportiroda Barcs. (www.icv.hr, vle, Fotografije: Matija Rođak i Kristijan Toplak)