Virovitica svladala Croatiju 3:2, Slatina bolja od Rudara

Nogometaši Virovitice upisali su tri vrijedna boda u 24. kolu III. HNL sjever. Izabranici trenera Elvisa Vinaka pobijedili su u županijskom derbiju Croatiju iz Grabrovnice 3:2. Na Vegeški je u 16. minuti prvi mrežu načeo Krešimir Crvenka, a devet minuta kasnije Grabrovničani su izjednačili preko Alena Mrzlečkog. U 39. minuti u drugo vodstvo domaćina je doveo Ante Mikulić koji je zabio gol i za 3:1. U sudačkoj nadoknadi Milan Prlić je smanjio rezultat na konačnih 3:2. Nakon ove pobjede Virovitica ima 36 bodova, a Croatia je ostala na 42 osvojena boda.
Istodobno Slatina je u Murskom Središću slavila protiv Rudara 2:1. Oba gola za Slatinčane postigao je Matija Bubaš. Slatina trenutačno ima 27 bodova, a u sljedećem kolu koje se igra u srijedu, 30. travnja, na svom će terenu ugostiti Mladost iz Ždralova. Virovitica će u goste Varaždinu, a Croatia će dočekati Koprivnicu.
Preostali rezultati 24. kola: Međimurje – Koprivnica 1:0, Podravina – Podravac 2:2, Mladost (Ž) – Bjelovar 1:2, Mladost (P) – Nedelišće 3:1, Varaždin – Čakovec 10:0. (www.icv.hr, vle, Fotografije: Matija Rođak)