Predstavnici VPŽ na državnim natjecanjima

Nakon stanke za vrijeme proljetnih praznika nastavlja se održavanje školskih natjecanja na razini države. Ovoga su tjedna na rasporedu natjecanja iz engleskog i njemačkog jezika, logike i filozofije za srednje škole, a do kraja travnja održat će se još i natjecanje – izložba učenika osnovnih i srednjih škola u području vizualnih umjetnosti i dizajna LIK 2014. U Zadru se od utorka, 22., do četvrtaka, 24. travnja, održavaju natjecanja iz engleskog i njemačkog jezika na kojemu iz naše županije sudjeluju tri srednjoškolca. U engleskom jeziku natjecat će se Helena Jelavić iz Gimnazije Petra Preradovića i Petar Krešimir Bišćan iz Strukovne škole Virovitica, a iz njemačkog jezika Matej Bajan iz virovitičke gimnazije. Natjecanje iz logike i filozofije održava se u Varaždinu srijedu i u četvrtak. Na natjecanju iz filozofije sudjelovat će Filip Jakupec iz virovitičke gimnazije. Državno natjecanje – izložba učenika osnovnih i srednjih škola u području vizualnih umjetnosti i dizajna LIK 2014. održava se 29. i 30. travnja u Zadru nažalost bez predstavnika iz naše županije. Opširnije poslušajte u programu Županijskog radija Virovitice. (www.icv.hr, kp; Fotografija: Arhiva)