Fotogalerija: Lukač 05 – Voćin 2:1

Bio je to debi. Navijači, domaći iz Lukača i Brđaci s bubnjevima, ukupno njih oko 700. Bilo je tu i golova i crvenog kartona, neizvjesnosti. Bio je to derbi, dvoboj prvoga i drugoga, utakmica koja će nekome trasirati put prema naslovu prvaka, utakmica koja je taj put trasirala Lukaču… Sve je odlučeno već u prvoj dionici kada je Lukač 05 došao do 2:0. U 14. minuti srušen je Ivačić, a Lovro Štefanec je s 11 metara zabio za slavlje domaćih. Osam minuta kasnije, Alen Đureš odlično je pratio akciju i s desne strane zabio drugi gol. Desetak minuta prije kraja, Voćin je ostao sa 10 igrača jer je izravni crveni karton zaradio Emanuel Jaković zbog udaranja bez lopte Alena Đureša. U nastavku, već u 50. minuti, Lukač 05 je imao zicer za rješavanje dvoboja, no Lovro Štefanec je zakasnio za djelić sekunde i ta je prigoda otišla u nepovrat. U toj drugoj dionici, Voćin je s deset igrača zaigrao na sve ili ništa, bili su i aktivniji u igri, a plod toga je gol Ivana Čovića za smanjenje na 2:1 u 63. minuti. Do kraja dvoboja uz povećanu nervozu s obje strane, Lukač 05 je došao do vrijedne pobjede i 45 bodova na prvenstvenom kontu.

Inače, u ostala dva dvoboja 18. kola. postignuti su sljedeći rezultati: Napredak – Munja 1:2, Papuk – Turanovac 9:3. U nedjelju od 16 sati igrat će: Mikleuš – Mladost (Č), Bilogora 1947 – Podravac (S), Crnac – DOŠK, Pitomača – Rezovac.