Održan predizborni skup Domoljubne koalicije za općinu Špišić Bukovica

U Mjesnom domu u Špišić Bukovici održan je predizborni skup Domoljubne koalicije i 25. obljetnica HDZ-a za općinu Špišić Bukovica. Mještani općine Špišić Bukovice pozdravili su kandidate Domoljubne koalicije s područja Virovitičko-podravske županije IV. izborne jedinice Josipa Đakića, Tomislava Tolušića i Igora Fazekaša.

IMG_5299

Prvi se nazočnima obratio domaćin, načelnik Općine Špišić Bukovica Hrvoje Miler, koji je između ostaloga rekao:

– Moto ove nesposobne i nehrvatske Vlade je “Hrvatska raste”. Hrvatska raste po broju mladih i obrazovanih ljudi koji su se u posljednjih 2-3 godine intenzivno počeli iseljavati iz Domovine. Samim time rade na ideji da Hrvatske ne bude i da propadne sve što je hrvatsko ili se tako zove. Ali to im neće uspjeti, jer ćemo ih 8. studenoga poraziti da se godinama neće oporaviti od tog poraza.

Hrvatska raste i po dugu koji su njeni ministri financija uspjeli natući u protekle 4 godine. HRVATSKA RASTE i po broju radnih mjesta koja su se ugasila u proteklih 4 godine, pa kako je i Tomislav Karamarko u jednom navratu spomenuo, možda Milanović dobije i Nobelovu nagradu za tako uspješno smanjivanje broja nezaposlenih, jer ipak je oko 180.000 radnih mjesta manje u 4 godine veliko umijeće, koje nikome do sada nije uspjelo…

IMG_5336

Igor Fazekaš, 13. na listi Domoljubne koalicije za Hrvatski sabor IV. Izborne jedinice, ravnatelj Doma zdravlja VPŽ, u nadahnutom je govoru rekao:

– Izbori koji su pred nama su izbori svih izbora. Pokazali smo do sada, u protekle 3 godine, da dobivamo sve izbore, od onih za Euro parlament, preko lokalnih do izbora za predsjednicu RH.

Nitko od SDP-ove vlade ne mari za našu županiju, a ni za općinu Špišić Bukovica. Nikada Milanović nije in bio u Špišić Bukovici, a niti u službenom posjetu Virovitičko-podravskoj županiji. To želimo promjeniti, imati ljude koji će se boriti za ovu općinu i županiju. Mi smo uvijek pokazali jedinstvo, a ovom Domoljubnom koalicijom pokazat ćemo 8. studenoga da ćemo uz 3 saborska zastupnika i ministra u Vladi promijeniti stvari za ovu Županiju.

IMG_5394

Nazočnima se obratio i dopredsjednik Županijskog odbora HDZ Virovitičko-podravske županije, 6. na listi Domoljubne koalicije župan Tomislav Tolušić:

– Jedina dva puta kada nismo bili na vlasti je zbog svojih grešaka. HDZ je uvijek predao vlast onima koji su zorno pokazali kako se država ne vodi. Ova kampanja je trebala biti afirmativna i želio sam pričati o projektima, ali ovo do sada nisam nikada doživio. Ovakav bezobrazluk i bahatost vladajućih jednostavno treba prekinuti… Bolje smo živjeli 2011. godine. Porasli su porezi, PDV, cijena struje, cijena vode, goriva, lošije je stanje u općinama i županijama zbog uzetih novaca i to je rezultat rada Vlade u zadnje 4 godine. U našoj županiji i općini Špišić Bukovica stanje je puno lošije. HDZ nudi bolji život, manje poreze, veće plaće, bolju priču u školstvu i zdravstvu… Za to vam jamči i HDZ i Tomislav Karamarko i ja osobno. Jer ja ću s vama živjeti poslije izbora, u sljedećih 4 godine i ako vas sada lažem, morat ću vas gledati u lice. Cilj nam je promijeniti nesposobnu i lošu Vladu. Zašto ne biste imali novi dom, kanalizaciju, nove škole u Vukosavljevici, Okrugljači? To sve možemo imati i to novcem iz EU, samo kad bi netko znao te novce povući iz EU. Ova ekipa to ne zna, a HDZ zna. I zato vas podsjećam, 8. studenoga, jedini izbor je lista br. 3, lista Domoljubne koalicije koja jedina može vratiti Hrvatsku na pravi put.

IMG_5437

Prisutne je pozdravio i predsjednik Županijskog odbora HDZ-a Virovitičko-podravske županije, predsjednik HVIDR-e RH Josip Đakić:

– Naši ljudi nisu ni malumni ni nesposobni. Osjećaju da ih je SDP doveo do ruba siromaštva. Koliko je samo zla nanio hrvatskom narodu i svemu hrvatskom jer ne vole svoju Domovinu. Zbog toga je bilo potrebno da se okupi ova hrvatska snaga kako bismo maknuli ove nesposobnjakoviće i poveli Hrvatsku na pravi put… Naša sela su pusta, raseljena. Nesretni smo zato što nas lažu i pričaju bajke. Rekli su da vam je bolje i da Hrvatska raste? Raste samo njihova laž i to iz dana u dan. Raste utopija, obmana… To raste. I zato nužno moraju otići jer nisu ispunili obećano. Moramo izabrati one koji imaju snage, koji su vrijedni i marljivi. Nužnost i potreba je gospodarski rast i oporavak te zapošljavanje, kako ne bi odljev mladih bio ogroman kao što je sada. Taj egzodus koji se dogodio ovoj vlasti, ne smije se ponoviti niti nastaviti… Lista čekanja u virovitičkoj Općoj bolnici se smanjila iz razloga što nema dva odjela (psihijatrija i uho-grlo-nos) jer ih nema pa nitko na tim odjelima niti ne čeka. Dug se povećao unatoč što imamo 2 odjela manje. Sanirano je 29 milijuna a sada je opet novi dug 30 milijuna kuna. Bolnica mora imati sposobne kadrove, sada je to devastirano i to nas muči.

Rast u duboku propast, to nam je donijela i ostavila SDP-ova koalicija. Krv znoj i suze čekaju sve obnašatelje dužnosti u sljedećoj Vladi jer se moraju boriti sa svim nepodopštinama koje je ova nesposobna vlast ostavila. Tražimo snažnu potporu svih naših koalicijskih partnera kako bismo ojačali naše općine i županiju uz tri saborska zastupnika i ministra koji će se zasigurno boriti za naš kraj. S ovima nema napretka ni radnih mjesta. to je ono za što se moramo boriti. tražimo vašu potporu. Zajednički 8. studenog idemo u snažnu pobjedu…- dodao je Đakić. (www.hdz-vpz.com)