Orahovica poražena u prvom kolu, čačinačka Mladost odustala od natjecanja

Počela je nova sezona B1 košarkaške lige istok. Za Virovitičko-podravsku županiju početak je bio ipak malo neočekivan. Naime, uoči prvog kola čačinačka Mladost odustala je od natjecanja:
-Ništa se dramatično nije dogodilo. Klub je i dalje više nego stabilan, sve ekipe redovno treniraju, od pomlatka do seniora, ali morali smo povući jedan rez glede seniorske ekipe i natjecanja u B1 ligi. Naime, u proteklih godinu dana ekipa je ostala bez 10 standardnih igrača i kada su krenule pripreme još smo nekako očekivali da ćemo se skupiti pa ipak igrati ligu. Čekali smo što se ono kaže do zadnjega, ali jednostavno nije išlo. Nakon sastanka s kompletnom Upravom kluba, zajedno smo zaključili kako je najbolje pauzirati godinu-dvije s natjecanjem seniorske ekipe dok ne stasaju naši novi mladi igrači. Odlučili smo da više nećemo dovoditi ”strance” jer to nikamo ne vodi, najljepše je kada ti igra domaći igrač, srcem i voljom i to ćemo čekati koliko bude trebalo. S druge strane, naši preostali seniori dani su na raspolaganju našem klubu prijatelju, Orahovici, da joj pomogne u B1 ligi i kako bi ostali u punoj snazi. Suradnja s Orahovicom je vrhunska na svim poljima, mi danas djelujemo onako kako je to oduvijek trebalo biti, prijateljski i zajedno, gotovo kao jedan klub. Naše klub je živ, aktivan, treniraju djeca, djevojčice i to je ono što je najvažnije. – zaključio je predsjednik KK Mladost Čačinci Mario Krmpotić. Orahovica je u prvom kolu odigrala solidan meč protiv Košarkaške akademije Osijek, bivšeg Hrvatskog Sokola i poražena s konačnih 91:71. Osječani su ostali kompletni i pojačali s nekoliko sjajnih mladih igrača dok se Orahovica još uvijek uigrava. Najefikasniji u redovima Orahovice bio je Ivan Nekić s 20 koševa. U slijedećem kolu momčad Andrije Nekića na svom će parketu ugostiti ekipu Borova II. (www.icv.hr, vg; Fotografija: Vladimir Grgurić, 26.10.2015.)