U Gornjem Bazju održan veliki skup Domoljubne koalicije za općinu Lukač

Uz podršku mnogobrojnih članova i simpatizera, u novoobnovljnom Mjesnom domu u Gornjem Bazju, održan je veliki skup Domoljubne koalicije. U euforičnoj atmosferi, žiteljima s područja općine Lukač, predstavili su se kandidati Domoljubne koalicije za Hrvatski sabor s područja IV. Izborne jedinice, Josip Đakić (4. na listi), Tomislav Tolušić (6.), Ana-Marija Petin (7.) i Igor Fazekaš (13).

IMG_0926

Prvi se nazočnima obratio predsjednik Općinskog odbora HDZ-a i načelnik Općine Lukač, Đuro Bukvić:

– Pozdravljam vas u ime političke opcije koja u zadnjih 10 godina zna samo za pobjede na području općine Lukač, a tako će biti i 8. studenoga kada će Domoljubna koalicija, na čelu s Tomislavom Karamarkom uvjerljivo slaviti na izborima za Hrvatski sabor. Pred nama je “utakmica svih utakmica” i stoga vas molim da odradimo ove izbore kao što smo uvijek do sada – do pobjede.

IMG_0973

Igor Fazekaš u frenetičnom govoru je između ostalog istaknuo:

– Izbori za Hrvatski sabor su nam kao finale Svjetskog prvenstva. Uvjeren sam da ćemo, s političke scene pomesti ove nesposobne političare iz SDP-ove koalicije. Ovi su izbori od iznimne važnosti za Republiku Hrvatsku, ali i za Virovitičko-podravske županije, jer očekujemo da ćemo u Hrvatskom saboru imati 3 zastupnika i jednog ministra, našeg dirigenta, Tomislava Tolušića.

IMG_1011

Potom se nazočnima, obratila predsjednica HSS-a Virovitičko-podravske županije i predsjednica Županijske skupštine VPŽ, Ana-Marija Petin.

– Zajedno smo odnijeli mnoge pobjede do sada, a tim zajedništvom, Domoljubna koalicija pobijedit će i 8. studenoga. Naši su članovi, poljoprivrednici, seljaci, vlasnici OPG-ova… svi oni su razočarani sa SDP-ovom Vladom. I trebate širiti istinu o njima, istinu koja je Hrvatsku dovela u loš položaj u protekle četiri godine. Ova situacija u Hrvatskoj i u našim selima nije dobra i zato trebamo odlučiti o sudbini svih nas, a jedini ispravan put je onaj koji nudi Domoljubna koalicija. Hrvatskoj treba domoljubna vlada, ona koja će brinuti o poljoprivrednicima, ona koja će smanjiti PDV i zato je vrijeme da promijenimo ovu nesposobnu ekipu iz Banskih dvora.

IMG_1020

Dopredsjednik HDZ-a VPŽ i virovitičko-podravski župan, Tomislav Tolušić je između ostalog rekao:

– Imamo premijera, koji kaže “hadezovci su iskonsko zlo”. On govori da su “hadezeovci” idioti i lopovi. On svojim građanima, govori da su lopovi, zlo i idioti. Zar je to premijer Hrvatske? Domoljubna koalicija ima podršku milijun ljudi i on o njima to govori. SDP-ova vlada je najgora u povijesti Hrvatske i zato je važna jedna stvar. Mi 8. studenoga ne biramo između HDZ-a i SDP-a, biramo između sposobnih i nesposobnih. Ovo je najnesposobnija vlada u povijesti, najljeniji i najbahatiji premijer kojeg je Hrvatska ikad imala, kojem ništa u Hrvatskoj nije sveto. I zato, imamo kaos u školstvu, zdravstvu, podjeli poljoprivrednog zemljišta. Žele ukinuti općine, županije, hoće ukinuti područne škole. Rekao je Milanović da “neka mu se osuši ruka” ako neće brinuti o Slavoniji. Čudi me kako uopće još ima ruke. Domoljubna koalicija nudi krv, znoj i suze jer jedino se tako, bespoštednim radom za Hrvatsku, može dalje i bolje. Domoljubna koalicija zna i to je jedini put, ali to njima ne odgovara. Zbog SDP-ove vlade, 100.000 ljudi je napustilo Hrvatsku u zadnje četiri godine ne vidjevši ovdje budućnost za sebe i svoju djecu. Zar tako oni iz SDP-a vole Hrvatsku? Oni nisu za ono za što mi jesmo, jer mi smo “Zajedno za jaku Hrvatsku”.

IMG_1103

Predsjednik HDZ-a VPŽ i predsjednik HVIDR-e RH, Josip Đakić, u emotivnom govoru, često prekidan pljeskom nazočnih, podcrtao je:

– Naš cilj je domoljubni, ali i razvojni jer to je jedino dobro za Hrvatsku. Od SDP-ove koalicije smo vidjeli sve naopako. Naopako raditi protiv branitelja, umirovljenika, poljoprivrednika, gospodarstvenika, protiv općina i gradova,… Oni su dostatni samo sebi i nikada ih nije bila briga za Hrvatsku. Domoljubna koalcija vam nudi kvalitetne ljude, koji će voljeti i cijeniti hrvatske vrijednosti, prava branitelja, poljoprivrednika, radnika,… Štititi poljoprivrednu proizvodnji biti protiv uvozničkog lobija koji uništava naše selo. Pod SDP-om naše selo nestaje pod različitim moćnicima, koji su cijeli svoj život dobivali od države, a malo joj davali. Zdušno moramo pomoći u zaštitu poljoprivrednika, jer bogato selo čini bogatu državu. Bez bogatog seljaka, poljoprivrednika, nema niti bogate države. Na području ove županije smo pokazali kako se radi, u našim općinama gradovima, županiji. No SDP je poreznom reformom, odlučio i tome podlo stati na kraj. Uzeli su novce svima njima. Pa samo su županiji uzeli 4 milijuna kuna kroz poreznu reformu. To je sve bilo smišljeno kako se ne bi mogli razvijati, ne bi mogli pomagati, poljoprivrednicma, gospodarstvenicima, obrtnicima… Inače, svaki vaš preferencijalni glas je također važan, jer iz naših redova želimo budućeg ministra Tomislava Tolušića, pa nek svatko iz HDZ-a da svoj preferencijalni glas Tolušiću, a iz HSS-a Ani-Mariji Petin. Time ćete dodatno istaknuti njihove vrijednosti, a glas za Domoljubnu koaliciju 8. studenoga je glas vas i vašu budućnost, za bolju budućnost Hrvatske – zaključio je Josip Đakić. (www.hdz-vpz.com)