Započela izborna promidžba: Kandidacijske liste za Hrvatski sabor u IV. izbornoj jedinici

Državno izborno povjerenstvo utvrdilo je pravovaljanost svih 177 kandidacijskih lista za prijevremene parlamentarne izbore 11. rujna, čime je u ponedjeljak, 15. kolovoza službeno počela izborna promidžba. Prema riječima predsjednika DIP-a Branka Hrvatina, nakon završetka postupka kandidiranja i objavom lista počinju teći rokovi od 48 sati za zaštitu izbornog prava za slučaj da neka od stranaka ili koalicija ima prigovor.
Promidžba će trajati do 9. rujna u ponoć, a naredni dan nastupa izborna šutnja koja traje do izbornog dana do 19 sati.

AUTOHTONA – HRVATSKA STRANKA PRAVA – A – HSP

 1. JASENKO KARDUM
 2. DOBRILA KUDUZ
 3. ERIKA ČILOG
 4. ROBERT ŠIMIĆ
 5. ANTONIO GRGIĆ
 6. LIDIJA TOMASY
 7. ŽELJKO SALAJ
 8. IVANA HALILOVIĆ
 9. RADOJKA DOMAZET
10. DANIJEL PETRANOVIĆ
11. SVEN VUK
12. ĐURĐICA JAROMERSKI
13. TOMISLAV SEVER
14. KATA KARDUM

“BANDIĆ MILAN 365 – STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI” – “STRANKA
RADA I SOLIDARNOSTI”. NARODNA STRANKA – REFORMISTI – REFORMISTI,NOVI VAL – STRANKA RAZVOJA – NOVI VAL,HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – STJEPAN RADIĆ – HSS – SR,BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO – BUZ
1. ZVONIMIR ŠIMIĆ
2. JASENKO STIPAC
3. VLADIMIR FLAČER
4. prof. dr. sc. VESNA GANTNER
5. LARA LIOVIĆ-NADAŽDI
6. BRANKO BOGDANOVIĆ
7. VALENTINO FABING
8. DOMAGOJ KLASIČEK
9. MAJA ŽULJ
10. MIROSLAV FERENČIĆ
11. NATALIJA TARNAJ
12. MARA ČULJAK
13. JASNA MOJZIŠEK
14. DAMIR JURIĆ

HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP, HRVATSKA ČISTA STRANKA PRAVA – HČSP,AKCIJA ZA BOLJU HRVATSKU – ABH,OBITELJSKA STRANKA – OS
1. DANIEL SRB
2. KRISTIJAN FEREŽA
3. dr. sc. TIHOMIR JANJIČEK
4. IVAN KRNJAK
5. MARIO UŽNIK
6. ŽELJKO TERI
7. SEBASTIJAN PALIĆ
8. ZLATKO TOT
9. dr. sc. IVAN MIŠKULIN
10. CHRISTIAN USKOKOVIĆ
11. MIRKO PRITIŠANAC
12. KRISTINA BARTOLIĆ SMODEJ
13. TOMISLAV VUKADIN
14. DRAGO MARKOVIĆ

HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ – HSP AS,DEMOKRATSKI SAVEZ NACIONALNE OBNOVE – DESNO,HRVATSKA KRŠĆANSKA DEMOKRATSKA UNIJA – DR. MARKO VESELICA- HKDU – DR. MARKO VESELICA,HRVATSKA DEMOKRATSKA STRANKA – HDS,UJEDINJENA STRANKA PRAVA – USP
1. ANTO ĐAPIĆ
2. IGOR JURIĆ
3. VEDRAN NOVOKMET
4. JELENA GALIĆ
5. BORISLAV BARIŠIĆ
6. MILAN JANKOVIĆ
7. SLAVKO RAIĆ
8. MANUELA KARDINAL
9. MILAN HORVAT
10. MILE BIĆANIĆ
11. MARIJA BILIĆ
12. KRISTINA ZDRAVČEVIĆ
13. IVANA DIMIĆ
14. JELENA WERTAG

MOST NEZAVISNIH LISTA – MOST
1. MIROSLAV ŠIMIĆ
2. SONJA BOŠNJAK
3. prof. dr. sc. KRUNOSLAV KARALIĆ
4. MIRELA TIČINOVIĆ
5. prof. dr. sc. NEDELJKO BOSANAC
6. MARIJA ČAČIĆ
7. ROBERT MAJSTOROVIĆ
8. PETAR KOPUNOVIĆ-LEGETIN
9. mr. sc. DARKO LEŠKOVIĆ
10. SANJA MIŠEVIĆ
11. LJILJANA ŠIMIĆ
12. IVANA BAGARIĆ
13. ALEKSANDAR MIHAJLOVIĆ
14. MARIO GALIĆ

PAMETNO ZA GRAD
1. MISLAV MATIŠIĆ
2. JESENKA RICL
3. NATAŠA BEK
4. VANJA BUNJEVAC
5. TOMISLAV VUKOVSKI
6. TIHOMIR KOLARIK
7. ZRINKA VUKOJEVIĆ-TOMAŠIĆ
8. IVANA JAGURINAC
9. LUKA STRIŠKOVIĆ
10. ANA POPOVIĆ
11. VLADIMIR MARJANOVIĆ
12. ALETA BUKVIĆ
13. ANA BORTIĆ
14. dr. sc. NINOSLAV NOVAK

AKTIVNI BRANITELJI I UMIROVLJENICI HRVATSKE – ABU HRVATSKE
1. PAVEL GAŽA
2. IVICA BRATONJA
3. ZVONKO GOLEK
4. STJEPAN JURMAN
5. SANJA ŠAREC
6. MARINA KRIŽIĆ
7. SLAVKO ZOLOTA
8. GORDANA ŠIMUNEK-JURIČAN
9. VERICA BOŠNJAK
10. VLADO PAPIŠTA
11. NIKOLET VARGA
12. ŽELJKO NOVAKOVIĆ
13. VLATKA GAŽA
14. MARIJA VEKIĆ

BRANITELJSKO DOMOLJUBNA STRANKA HRVATSKE – BDSH
1. ZLATA VELAT
2. DARKO OREČ
3. ZDENKO MINARIK
4. ŽELIMIR LUKAČEVIĆ
5. PETAR LEŠINA
6. JOZO FLEGAR
7. MAJA LUKIĆ
8. MARIJA BARUŠIĆ
9. MLADEN ILIČIĆ
10. LUKA BUDIĆ
11. JOSIP MOLNAR
12. RUŽICA PAVIČIĆ
13. ANA-MARIJA LOVRIĆ
14. JADRANKA ĆAĆIĆ

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
1. prof. dr. sc. MIROSLAV TUĐMAN
2. IVAN ANUŠIĆ
3. TOMISLAV TOLUŠIĆ
4. VLATKO KOPIĆ
5. JOSIP ĐAKIĆ
6. dr. sc. IRENA PETRIJEVČANIN VUKSANOVIĆ
7. KREŠIMIR ŽAGAR
8. prof. dr. sc. DRAGO ŠUBARIĆ
9. LEON ŽULJ
10. prof. dr. sc. VESNA BEDEKOVIĆ
11. MARIN MANDARIĆ
12. STIPAN ŠAŠLIN
13. IGOR FAZEKAŠ
14. DOMAGOJ MIKULIĆ

HRVATSKA STRANKA REDA – HSR
1. ALEN TOBLER
2. ZORAN KOMARIĆ
3. ANA KIŠ
4. ŽELJKO ŽIVKOVIĆ
5. ZORAN TADIĆ
6. INES HAMARIĆ
7. JOSIPA CAPAN
8. BORIS NIKIĆ
9. INES SCHWEIGER
10. DENIS HAMARIĆ
11. IVAN BRAZDIL
12. MATEJA KATIČIĆ
13. KREŠO AVDIĆ
14. ANKICA DUGA

HRVATSKI DEMOKRATSKI SAVEZ SLAVONIJE I BARANJE – HDSSB, HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS
1. BRANIMIR GLAVAŠ
2. dr. sc. VLADIMIR ŠIŠLJAGIĆ
3. IVAN ZADRAVEC
4. mr. sc. JOSIP SALAPIĆ
5. DINKO BURIĆ, dr. med.
6. DANIJELA LOVOKOVIĆ
7. KREŠIMIR BUBALO
8. IGOR ČEŠEK
9. ZORAN VINKOVIĆ
10. HRVOJE ŠIMIĆ
11. GORAN ILIĆ
12. JADRANKA SABLJAK
13. KARLO ŠATVAR
14. dr. sc. ŽELJKO KRALJIČAK

HRVATSKI LABURISTI – STRANKA RADA – LABURISTI
1. ŽELJAN MRAK
2. NEBOJŠA VLAJNIĆ
3. NIVES POSAVAC
4. MARIO PERKOVIĆ
5. ELVIS ČAMAGAJEVAC
6. ANTONIJA KALAZIĆ
7. DRAŽEN RAJHER
8. MARIO HORVAT
9. MATEA MILOVAC
10. SVETLANA JAZIĆ
11. ZVONIMIR KONTIĆ
12. SVETLANA VUKOSAVLJEVIĆ
13. SLOBODAN RAJLIĆ
14. BRUNO ZORIĆ

NEZAVISNA LISTA STIPE PETRINA – NLSP,SLOBODNA HRVATSKA – SH,POKRET ZAJEDNO,ODRŽIVI RAZVOJ HRVATSKE – ORaH
1. ANTUN KAPRALJEVIĆ
2. LUKA KELLER
3. DARKO ŠIMUN VUKAŠINOVIĆ SOLJAČIĆ
4. ANTUN LAUC
5. DALIA RATKAJEC
6. VEDRAN SALAMON
7. GORAN ORGONAŠ
8. NEVEN KORDIĆ
9. JELA WIESER
10. JASMINKA MARIČIĆ
11. SILVIJA VUKAŠINOVIĆ
12. MAJA BERGER
13. TANJA DURMIĆ
14. KREŠIMIR KOVAČEVIĆ

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP, HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS,HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS,HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU
1. DOMAGOJ HAJDUKOVIĆ
2. IVAN VRDOLJAK
3. ANA-MARIJA PETIN
4. TOMISLAV ŽAGAR
5. DAMIR TOMIĆ
6. SONJA KOVAČ
7. SANJA BJEŽANČEVIĆ
8. IVANA DESKAR
9. MARKO BOGATIĆ
10. ZVONKO PONGRAC
11. MARIJA ILIĆ
12. MIRJANA NEDOVIĆ
13. STJEPAN ČURAJ
14. MIRTA VLAHOVIĆ

STRANKA HRVATSKI VIDIK – SHV
1. KREŠIMIR KALIN
2. ZORAN VUKOMANOVIĆ
3. KRISTINA SEKI
4. STJEPAN AČ
5. AUGUSTINA KUŠENIĆ
6. DENIS HABUS
7. MELITA KRČELIĆ
8. SLAVEN ERNJEŠ
9. ANAMARIJA PLAŠĆAK
10. FRANJO BROĐANAC
11. SNJEŽANA PATAKI
12. MLADEN BAKIJA
13. BILJANA CUKROV
14. STJEPAN MRAVLINČIĆ

STRANKA UMIROVLJENIKA – SU
1. PAVO MILEKIĆ
2. MIRKO BUŠLJETA
3. ŽELJKO GAŠPAROVIĆ
4. STJEPAN KRAHULEC
5. JOSIP SRAKIĆ
6. BLAŽENKA JOVANOVSKI
7. MIRO RASPUDIĆ
8. ANKA JAKOPOVIĆ
9. MARIJA SOLDIĆ
10. IVKICA PAVLOVIĆ
11. IVANKA CUKOVIĆ
12. NEDELJKO DOMINKOVIĆ
13. BRANKA PAVLOVIĆ
14. JURAJ FOFONJKA

ŽIVI ZID, PROMIJENIMO HRVATSKU, AKCIJA MLADIH, ABECEDA DEMOKRACIJE
1. HRVOJE RUNTIĆ
2. TIHOMIR LUKANIĆ
3. JURICA JUKIĆ
4. DAMIR KOVAČ
5. VLASTA PASTUOVIĆ ALEKSIĆ
6. DAVOR JOŽIĆ
7. IVANA BELOŠEVIĆ
8. DRAGICA KOSTADINOVIĆ-KELIĆ
9. PETAR RADENIĆ
10. STJEPAN RUŠEC
11. ANA PETERFAJ
12. VANDA JOSIĆ
13. MARIO VUKOBRATOVIĆ
14. ANA MILIČIĆ

(dip.hr; dnevnik.hr; foto: izbori.hr)