Rukomet: Porazi Pitomače u Čakovcu, te Viro Virovitice od Ivanića

U svom povijesnom nastupu u prvoj rukometnoj ligi rukometašice Pitomače su doživjele poraz od Zrinskog u Čakovcu 29:30. Vrlo brzo domaće igračice su se odvojile i vodile cijelu utakmicu. U posljednjih desetak minuta malo su usporile ritam. To koriste Pitomačanke i smanjuju razliku, na samo gol zaostatka, ali za više nije bilo umješnosti. Najefikasnije Pitomačanke su bile Tamara Štefanec i Tena Mioč sa po osam zgoditaka. Idućeg vikenda Pitomača gostuje u Umagu.

U susretu prvog kola prve lige sjever rukometaši Viro Virovitice su poraženi u Ivanić Gradu od domaćeg Ivanića 25:31. Cijelu utakmicu gosti iz Virovitice su bili u zaostatku za gol ili dva. U posljednjih desetak minuta domaći se odvajaju na nedostižnu prednost i osiguravaju prve ovosezonske bodove. Uz neefikasnu igru vanjske linije nije se moglo više postići. Najefikasniji u gostujućim redovima su bili Matej Paljar i Krešimir Godeč sa po pet zgoditaka, dok su Kristijan Smiljčić i Ivan Janjić postigli po četiri. U drugom kolu u subotu 23.rujna Viro Virovitica na domaćem terenu dočekuje Vidovec. (www.icv.hr, mš)