Šahisti Slatine prvaci 2.hrvatske šahovske lige istok

Šahovski savez Virovitičko-podravske županije u suradnji sa Zajednicom športskih udruga grada Orahovice u nedjelju u Hotelu Royal u Orahovici organizirao je posljednja dva kola Druge Hrvatske šahovske lige Istok. U Orahovici natjecali su se šahisti iz Slatine, Našica, Osijeka, Vukovara, Belišća, Pleternice, Županje, Slavonskog Broda, Pačetina, Negoslavaca, Trpinje i Bijelog Brda.

Rezultati:

10.kolo
ŠK Sloga – ŠDS Tolerancija plus 3,0 : 3,0
ŠK Belišće – ŠK Trpinja Triglav osiguranje 2,5 : 3,5
ŠK Đuro Đaković II – Bjelobrdski šahovski klub 3,0 : 3,0
ŠK Slavonac – ŠK Negoslavci 5,0 : 1,0
ŠK Sladorana ŠK ETF II 2,5 : 3,5
ŠK Slatina – ŠK Vina Markota 2,0 : 4,0

11.kolo

ŠK Vina Markota – ŠK Sloga 3,0 : 3,0
ŠK ETF II – ŠK Slatina 2,5 : 3,5
ŠK Negoslavci – ŠK Sladorana 1,5 : 4,5
Bjelobrdski šahovski klub – ŠK Slavonac 2,0 : 4,0
ŠK Trpinja Triglav osiguranje – ŠK Đuro Đaković II 2,0 : 4,0
ŠDS Tolerancija plus – ŠK Belišće 3,0 : 3,0

Nakon današnjih održanih dva kola (10, i 11.kolo) završeno je natjecanje Druge Hrvatske šahovske lige Istok, u neizvjesnoj šahovskoj igri sa mnogo preokreta do posljednjeg kola nije se znalo tko će ponijeti primat pobjednika Druge Hrvatske šahovske lige Istok, za to su se borili šahisti iz Belišća, Vukovara i Slatine, na kraju pobjednik Druge Hrvatske šahovske lige Istok su šahisti iz Šahovskog kluba Slatina iz Slatine koji su se plasirali u kvalifikacije za 1B Hrvatsku šahovsku ligu koja će se održati u Đurđevcu. Za Slatinu su nastupili: Kristijan Lalić, Marijan Špoljar, Matej Jusup, Rajna Šargač, Marko Gubo, Milan Čubelić, Mijo Sedić, Miodrag Beneš i Andrija Černi.

TABLICA:

1. mjesto – Šahovski klub „ Slatina “ Slatina sa 16 boda i 37,5 poena
2. mjesto – Šahovski klub „ Belišće “ Belišće sa 15 boda i 39,5 poena
3. mjesto – Šahovsko društvo Srba „ Tolerancija plus “ Vukovar sa 14 boda i 39,5 poena
4. mjesto – Šahovski klub „ Vina Markota “ Pleternica sa 14 boda i 38,0 poena
5. mjesto – Šahovski klub „ Slavonac “ Našica sa 14 boda i 38,0 poena
6. mjesto – Bjelobrdski šahovski klub Bijelo Brdo sa 12 boda i 33,5 poena
7. mjesto – Šahovski klub „ Sladorana “ Županja sa 11 boda i 31,0 poena
8. mjesto – Šahovski klub „ Sloga “ Pačetin sa 10 boda i 34,0 poena
9. mjesto – Šahovski klub „ ETF II “ Osijek sa 9 boda i 33,0 poena
10. mjesto – Šahovski klub „ Trpinja Triglav osiguranje “ Trpinja sa 8 boda i 29,0 poena
11. mjesto – Šahovski klub „ Negoslavci “ Negoslavci sa 6 boda i 27,5 poena
12. mjesto – Šahovski klub „ Đuro Đaković II “ Slavonski Brod sa 3 boda i 15,5 poena

(www.icv.hr)