U uzbudljivoj utakmici Lavice pobijedile Osijek 33:32

Derbi susret desetog kola druge lige sjever donio je mnogo uzbuđenja i preokreta. Rukometašice Tvin Virovitice su povele i držale susret pod kontrolom prvih dvadesetak minuta. Nakon toga slijedi bolja igra gošći iz Osijeka, koje u nekoliko navrata vode i s pet zgoditaka prednosti (11:16, 15:20, 17:22). U tom trenutku nitko u publici nije mogao očekivati preokret, koji se dogodio u četrdesetoj minuti, kada su virovitičke rukometašice ponovno povele i tu prednost očuvale do kraja utakmice. Kada je u pedeset osmoj minuti semafor pokazivao rezultat 33:30 bila je samo stvar rutine okončati utakmicu. Gošće su posljednji gol postigle iz sedmerca nakon isteka vremena, čime su samo ublažile svoj poraz. U domaćim redovima sve igračice, koje je koristila trenerica Zdenka Premužić utkale su dio u pobjedu. Uz već iskusne igračice značajnu dionicu je odigrala mlada Lukrecia Veršec, na koju se trenerica sve više oslanja.

Za Tvin Viroviticu su igrale: Devald, Hrvoić 3, Jezerčić, Veršec, Rakošević 3, Bardić, Hudoletnjak 14 (3), Maja Biuk 1, Blažević, Zupčić, Stjepanović, Zečević 5 (1), Deskar 6, Oštrić, Miklić 1 i Iva Biuk.

U idućem kolu virovitičke rukometašice gostuju u Slavonskom Brodu, kod Broda. (www.icv.hr, mš)