PONOS ŽUPANIJE Doznajte tko su najuspješniji učenici s područja Virovitičko-podravske županije

Danas (utorak) održana je tradicionalna svečanost nagrađivanja najboljih učenika osnovnih i srednjih škola naše županije i njihovih mentora koji su osvojili jedno od prva tri mjesta na državnim natjecanjima u školskoj godini 2017./2018. Nagrade su im dodijelili župan Igor Andrović, saborska zastupnica Vesna Bedeković i županijska pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Vesna Šerepac. Nagrade je tako primilo čak 36 učenika i učenica te 12 mentora. Svečanost dodjele nagrada svojim su glazbenim nastupima uveličali učenici Osnovne glazbene škole Slatina te Glazbene škole Jan Vlašimsky Virovitica.

– Oni su protekle školske godine uložili najviše truda u svoj rad i učenje i naravno da su ponos naše županije, kao i njihovi mentori koji su zajednički radili na ovim rezultatima – rekao je župan Igor Andrović.

DRŽAVNA NATJECANJA 2018. (OSNOVNE ŠKOLE)

Red. broj Ime i prezime učenika (razred) Ime i prezime mentora Škola Predmetno područje Osvojeno mjesto
1. Lovro Moslavac (2. r.) i Luka Stanjević (3. r.) Svetlana Relić Glazbena škola Jan Vlašimsky Virovitica Glasovirski duo 2.
2. Filip Krznarić (3. r.) Marina Novosel Glazbena škola Jna Vlašimsky Virovitica Klarinet 2.
3. Ivona Bosec (8. r.) Martina Bukvić Osnovna škola Josipa Kozarca Slatina Fizika 3.
4. Antonija Leko (6. r.), Ema Čapo (6. r.), Mia Ćalić (6. r.) i Viktorija Sertić (5. r.) Korana Perlić Glazbena škola Milka Kelemena 55. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe – komorni sastav tambura 3.

 

DRŽAVNA NATJECANJA 2018. (SREDNJE ŠKOLE) 

Red. broj Ime i prezime učenika (razred) Ime i prezime mentora Škola Predmetno područje Osvojeno mjesto
1. Dorijan Burcar (učenik 2. razreda Strukovne škole – smjer konobar) Vojo Božić Učenički dom Virovitica Državna domijada, kategorija Modni dizajn 1.
2. Dorijan Burcar

(učenik 2. razreda Strukovne škole – smjer konobar)

Vojo Božić Učenički dom Virovitica Državna domijada, kategorija Industrijski dizajn 1.
3. Alen Djekić (učenik 2. razreda Strukovne škole – smjer kuhar) Vojo Božić Učenički dom Virovitica Učenička domijada, kategorija Industrijski dizajn 1.
4. Josip Pekić (učenik 2. razreda Strukovne škole – smjer kuhar) Vojo Božić Učenički dom Virovitica Državna domijada, kategorija Industrijski dizajn 1.
5. Davor Tarbuk (4. b razred) Dubravka Sikora Gimnazija Petra Preradovića Virovitica LIK 1.
6. Dorijan Lazarus (2. a razred upravni referent) Jasmina Pavičić Srednja škola Stjepana Sulimanca Pitomača Kompjutorska daktilografija 2.
7. David Skrbin (3. razred prodavača) Gordana Kovač Strukovna škola Virovitica Prodavač 2.
8. Tea Holi (1. SŠ,) Nina Pocrnić (3. SŠ) i Lara Ljulj (3. SŠ) Svetlana Relić Glazbena škola Jan Vlašimsky Virovitica Glasovir za šest ruku 2.
9. Dorijan Burcar Gabrijela Slamić Učenički dom Virovitica Državna domijada, kategorija Instalacija 2.
10. Alen Djekić (učenik 2. razreda Strukovne škole – smjer kuhar) Vojo Božić Učenički dom Virovitica Državna domijada, kategorija Rukotvorine 2.
11. Josip Pekić (učenik 2. razreda Strukovne škole – smjer kuhar) Vojo Božić Učenički dom Virovitica Državna domijada, kategorija Rukotvorine 2.

 

DRŽAVNA SPORTSKA NATJECANJA 2018.

Red. broj Ime i prezime učenika (razred) Ime i prezime mentora Škola Predmetno područje Osvojeno mjesto
1. Tea Halužan (5. r.), Tia Hršak (5. r.), Karla Mihaljević (5. r.) i Veronika Vilk (5. r.) Tomislava Medvedović OŠ E. K. Slatina Kros 3.
2. Marija Medved (8. r.), Lea Kozlinger (6. r.), Nika Kozlinger (6. r.), Antonela Tutić (7. r.), Karla Tumpić (7. r.), Klara Crnoja (6. r.), Lucija Smiljanić (8. r.), Mihaela Milković (8. r.) i Gabrijela Knežević (5. r.) Goran Kozlinger OŠ I. B. M. Virovitica Atletika 3.
3. Paula Rakijašić (3. r.), Lena Sabo (3 . r.), Ema Borković (1. r.), Laura Fel (4. r.) Maja Tkalčec Gimnazija Petra Preradovića Virovitica Kros 3.

(www.icv.hr, ml)