PITOMAČA OSVOJILA ŽUPANIJSKI NOGOMETNI KUP U finalu, s igračem manje, “petardom” ispratili Suhopolje

U uzbudljivoj uzvratnoj utakmici finala županijskog nogometnog kupa nogometaši Pitomače pobijedili su Suhopolje rezultatom 5:1. To je prvi osvojeni županijski kup za nogometaše Pitomače u povijesti.

Prva finalna utakmica županijskog nogometnog kupa u Suhopolju je završila bez pogodaka. U uzvratu, koji se uklopio u proslavu Dana općine Pitomača, već u prvom napadu Škrinjar postiže zgoditak glavom i Pitomača vodi 1:0. Idućih dvadesetak minuta domaći igrači su dominirali, ali to nisu rezultatski materijalizirali. Suhopolje se postepeno oslobodilo pritiska i u tridesetoj minuti izjednačilo preko Lončareka. U idućim minutama slijedi nervoza među igračima, pri čemu je najlošije prošao igrač Pitomače Valentino Paradinović, koji je zbog drugog žutog kartona morao napustiti teren. Igrač manje očito je odgovarao Pitomači jer su do odmora postigli zgoditak (Škaro) i pogodili vratnicu (Bosilkovski).

IMG 7304 Custom

U nastavku Suhopolje nije uspjelo iskoristiti igrača više. Pitomača se pokazala puno spremnijom i boljom pa je s tri zgoditka u posljednjih dvanaest minuta uvjerljivo došla do trofeja. Medalje finalistima predao je tajnik ŽNS-a Krunoslav Moslavac, prigodne medalje službenim osobama predao je načelnik općine Pitomača Željko Grgačić, dok je medalje i pehare pobjednicima uručio član skupštine HNS-a i član Izvršnog odbora ŽNS-a Zdenko Blažičević.

IMG 7187 Custom

Pitomača. igralište NK Pitomača. Gledatelja: 600. Sudac: Vargović (Virovitica); pomoćnici: Kečkiš (Virovitica) i Lončar (Čačinci). Četvrti sudac: Mladen Matić (Virovitica); delegat: Zdenko Blažičević (Gradina).

Strijelci: 1:0 – Škrinjar (2), 1:1 – Lončarek (30), 2:1 – Škaro (42), 3:1 – Škaro (78- 11 m.), 4:1 – Prlić (86) i 5:1 – Nemet (90 – autogol)

Pitomača: Zdelar, Škrinjar, Jularić , Miloš, Paradinović, Plavšić, Prlić, Škaro (od 88. Presečan), Jakupec (od 46. Veličan), Bosilkovski (od. 83. Filipović) i Begović (od 87. Sabljić). Trener: Anton Pranjić.

Suhopolje: Dumenčić, Sertić (od 81. Jugović), Čubelić, Hodak, Babec (od 84. Grljak), Čolić (od 87. Nemet), Javorović, Lončarek (od 90. Sesvečan), Štefanec (od 87. Marković), Jugović (od 75. Čađavčan) i Menegati. Trener: Mile Grdić.