POBJEDA NA STARTU SEZONE Rukometaši Viro Virovitice osvojili bodove u Prelogu

U prvom kolu prve lige sjever rukometaši Viro Virovitice gostovali su u Prelogu i pobijedili rezultatom 25:24.

U tvrdoj prvenstvenoj utakmici gostujući rukometaši su došli do prvih ovosezonskih bodova. Veći dio utakmice Virovitičani su bili u prednosti, međutim domaći igrači ni u jednom trenutku se nisu predavali, pred kraj prvog dijela domaći uspijevaju preuzeti kontrolu rezultata i na odmor odlaze s prednošću 11:10.

U drugom dijelu nakon desetak minuta igre gosti ponovno vode i tu su prednost očuvali do kraja utakmice.

U 43. minuti igre dolazi do sukoba između domaćeg igrača Marija Belica i gostujućeg Ivana Janjića. Suci prvo iz igre isključuju domaćeg igrača, a nakon nekoliko minuta usuglašavanja i Ivana Janjića.

Na samom kraju domaća momčad se približava na samo gol zaostatka, ali više od toga nisu mogli. Gosti su mogli proslaviti pobjedu.

-Kako sam i predvidio bila je teška utakmica, uz bučno navijanje domaće publike. Napravili smo dosta pogrešaka, ali smo ipak bili uspješniji od domaćih igrača. Ne bih nikoga izdvajao od svojih igrača. Pobjedu je iznio kolektiv. Pozivam naše vjerne navijače na utakmicu drugog kola s Osijekom u subotu, 22. rujna u Virovitici, kako bi zajednički došli do novih bodova – nakon utakmice bio je zadovoljan trener Viro Virovitice Damir Vašarević.

Za Viro Viroviticu su igrali: Dino Meter, Igor Gašparović 6, Karlo Vašarević 6, Kristijan Smiljčić 3, Ivan Gašparović 1, Dario Vozab 2, Karlo Štimac, Luka Moslavac 4, Dominik Sabo, Matko Crljenić, Antonio Starčević, Ivan Janjić 1, Borna Šimić, Karlo Moslavac 2, Toni Smutni i Dubravko Benko.

Sedmerci: 2(0)

Isključenja: 12 minuta: Smiljčić 4 minute, Starčević, Luka i Karlo Moslavac po dvije minute; Janjić crveni karton u 43 minuti.