Slatina petardom srušila jesenskog prvaka u grotlu sportske dvorane Tehničke škole u Virovitici

U posljednjem kolu druge malonogometne lige Istok snage su odmjerile dvije vodeće momčadi, koje dosad nisu osjetile gorčinu poraza: vodeće Našice, koje su nanizale osam pobjeda i drugoplasirana Slatina, koja uz šest pobjeda ima dva remija.

Zbog radova u sportskoj dvorani Srednje škole Marka Marulića u Slatini, derbi se igrao u sportskoj dvorani Tehničke škole u Virovitici.

Na samom početku gostujući igrači su imali nešto više od igre, ali nisu uspjeli svladati izuzetno raspoloženog slatinskog vratara Dinu Radonjića. Slatinčani su se postepeno oslobodili gostujućeg pritiska. Nakon desetak minuta igre vratar Radonjić poveo je jednu kontru i asistencijom ozbiljno ugrozio gostujućeg vratara Banovića. Ta akcija, kao da je unijela preokret u igru. U trinaestoj minuti nakon odlične akcije Matija Bubaš dovodi Slatinu u prednost 1:0. Tri minute kasnije udarcem s boka Ante Vicić povećao je prednost “domaće” momčadi na 2:0.

48364390 2260639480635592 8033392970302488576 n Custom

U posljednjih nekoliko minuta prvog dijela uzavrele su strasti na terenu. Prvo suci opravdano nisu priznali gostujući zgoditak, a nakon toga igrači u žustrini igre nehotice gase semafor, što dovodi do višeminutnog prekida, nakon čega su odigrane preostale 2,30 minute.

U prvoj minuti nastavka Našičani umjesto vrata pogađaju stativu. Oba vratara u idućih nekoliko minuta ne dozvoljavaju promjenu rezultata. Tada se budi Jurica Šantić i s dva svoja zgoditka u dvadeset petoj i dvadeset osmoj minuti rješava pitanje pobjednika.

47680508 2260631377303069 7263771200642351104 n Custom

Našičani kreću na sve ili ništa. U napad kreće i vratar Banović. U agresivnoj i žustroj igri dosuđen je i veliki broj akumuliranih prekršaja, što jer našička momčad u trideset šestoj minuti iskoristila za smanjenje domaće prednosti. Prvi udarac s deset metara vratar Dino Radonjić uspio je obraniti, ali kod drugog je bio savladan.

Riskantna igra Našičana otvorila je prostor za kontre Slatinčana. Najbolji strijelac susreta Jurica Šantić iz jedne kontre u posljednjoj minuti postavlja konačni rezultat 5:1.

47682473 2260635503969323 4123969911913447424 n Custom

S istekom posljednje sekunde počelo je slavlje slatinskih nogometaša s preko četiristo navijača, koji su ih svojim zdušnim navijanjem nosili do vrijedne pobjede. Našice su jesenski prvak, a drugoplasirana Slatina, s bodom zaostatka jedina neporažena momčad lige. O borbenosti utakmice govore deset dodijeljenih žutih kartona i dvadeset dosuđenih akumuliranih prekršaja.

-Čestitam domaćoj momčadi na zasluženoj pobjedi. Bili su rastrčaniji od nas večeras i zahvaljujući tome nanijeli su nam prvi ovosezonski poraz – izjavio je voditelj našičke momčadi Miroslav Mijić.

47684735 2260638533969020 7138161072434839552 n Custom

-Pobjeda rezultatski izgleda uvjerljiva, ali je tu bilo dosta borbe. Za sada ne razmišljamo o naslovu prvaka. Idemo iz utakmice u utakmicu. Nastojat ćemo zadržati trenutnu poziciju, a pokušat ćemo i napredovati – zaključio je slatinski strateg Nikola Miščević.