MALONOGOMETNI TURNIR Ulica Matije Gupca drugu godinu zaredom osvojila turnir u Špišić Bukovici

Drugu godinu zaredom ulica Matije Gupca osvojila je turnir ulica u Špišić Bukovici. Ove godine na šestom Zimskom malonogometnom kupu “Špišić Bukovica” natjecalo se deset ekipa koje su s borbom za trofeje započele 28. prosinca.

Od samog početka favoriti, prošlogodišnji pobjednici, isticali su se svojom igrom i zajedništvom na terenu, a posebno ih je ujedinio i njihov slogan koji nose na svojim dresovima: “Mi zauvijek imamo igrača više #46 Ivan Ramljak – Rama”, posvećen njihovom kolegi iz ulice koji je tragično poginuo 2016. godine.

Tako je bilo i u finalu koje je ulica Matije Gupca igrala s ekipom Bušetine 1. Pomeli su konkurenciju i s 4:0 pobijedili finalnu utakmicu. Ovacije s tribine u sportskoj dvorani Osnovne škole „August Cesarec“ u Špišić Bukovici bile su ogromne i zaslužene.

IMG 20190106 205912 1 Medium

Izgubivši finalnu utakmicu Bušetina 1 završila je na 2. mjestu, dok su Preradovići pobijedivši Okrugljaču osvojili 3. mjesto.

IMG 20190106 194453 1 Medium

Utakmica za treće mjesto, nasuprot finalnoj, bila je neizvjesna do samoga kraja, no nekadašnji prvaci turnira ulica i to tri godine zaredom, uspjeli su svladati Okrugljaču.

IMG 20190106 165310 Medium

U samoj završnici odigrana je i revijalna utakmica gdje su snage odmjerili dječaci U10 iz Špišić Bukovice i Virovitice, no gosti su bili uspješniji od domaćina.

IMG 20190106 194534 Medium

Organizatori ovogodišnjeg turnira bili su NK Bilogora 1947. i Caffe bar Trenk, a glavni sponzor Općina Špišić Bukovica. Na završetku turnira najuspješnijima su uručene medalje i pehari, te je za najboljeg golmana proglašen Igor Posavac iz ekipe Petra Preradovića, najbolji igrač bio je Darko Bušetinčan iz Bušetine 1, a najbolji strijelac Tomislav Blažević iz pobjedničke ekipe, ulice Matije Gupca.

IMG 20190106 205714 2 Medium

Medalje i pehare podijelila je Sanela Djak, zamjenica načelnika općine Špišić Bukovica, koja je i sama iz pobjedničke ulice, no čestitke je uputila svim sudionicima te je na dolasku zahvalila mnogobrojnoj publici. (www.icv.hr, žđl, Foto: Ž. Đaković Leš)