1. ŽNL Ivan Egri zaslužio titulu igrača kola, na vrhu liste strijelaca “stara škola” – izjednačili se Ibriks i Kokoška

Nakon 15 odigranih kola u 1. županijskoj nogometnoj ligi, na vrhu liste strijelaca sada su izjednačeni Ivan Ibriks (Suhopolje) i Darko Kokoška (Dinamo Četekovac) s 20 postignutih golova. Ibriks u proteklom kolu nije postigao zgoditak, dok je Kokoška dva puta poentirao na gostovanju u Gornjem Bazju i tako utrku za najboljeg strijelca 1. ŽNL učinio još uzbudljivijom. Kada se pogleda sam vrh liste strijelaca, vidimo da se radi o iskusnim igračima, koji i dalje igraju na iznimno visokoj razini, dok se u prvih šest strijelaca ipak našao jedan mlađi, bušetinski napadač Janko Brlas.

Najviše bodova u proteklom kolu osvojio je nogometaš Suhopolja Ivan Egri, koji je zablistao u derbiju kola protiv čačinačke Mladosti.

Igrač 15. kola:

7 bodova – Ivan Egri (Suhopolje) – uspješno odradio zadatke u fazi napada i obrane te atraktivnim zgoditkom potvrdio pobjedu u derbiju polusezone.

6 bodova – Danijel Tunić (Dinamo Četekovac) – rastrčan, raspoložen i efikasan, za domaću obranu bio je neuhvatljiv.

5 bodova – Tomislav Ribić (Mladost 1930. Čađavica) – u ključnom trenutku poentirao za gostujuću pobjedu na vrućem terenu u Bušetini.

4 boda – Dario Kovačević (Rezovac) – jedan od ključnih igrača u preokretu i osvajanju tri vrijedna boda na domaćem terenu protiv Graničara iz Okrugljače.

3 boda – Alen Hodak (Slavonija Sladojevci) – zgoditkom dvije minute prije kraja utakmice donio vrijedan bod.

2 boda – Mateo Jugović (Lukač 05) – razigranošću pridonio osvajanju boda u Dolcima.

1 bod – Pavao Vicić (Voćin) – svojim pogotkom osigurao gostujući bod u Mikleušu.

Lista strijelaca 1. županijske nogometne lige nakon odigranog 15. kola:

20 – Ibriks (Suhopolje), Kokoška (Dinamo)

15 – J. Brlas (Bušetina 1947.), Lončarek (Suhopolje)

12 – Dedaj (Sloga), I. Dunković (Slavonija)

11 – Ramić (Mladost Čač.), Juhas (Bratstvo), Ugarković (Mladost Čač.), Dežmarić (Rezovac)

10 – Babec (Suhopolje), Jančić (Mikleuš)

9 – Nemeth (Mladost Čač.), Ivačić (Suhopolje), J. Šoštar (Lukač 05)

8 – Kristić (Bratstvo)

7 – Holec (Lukač 05), Jaković (Voćin), Vratković (Sloga), Matić (Podravac), Bušetinčan (Bušetina 1947.)

6 – Bušljeta (Sloga), Grizelj (Lukač 05), Ivčić (Mikleuš), Bubaš (Sloga), Tunić (Dinamo)

5 – Perošević (Mladost 1930.), Sertić (Suhopolje), Kizivat (Podravac)

4 – Klasić (Bušetina 1947.), Lončar (Lukač 05), Giber (Mikleuš), Tašić (Voćin), Milinović (Bratstvo), Menegati (Suhopolje), Vicić (Voćin), Šomođi (Mladost 1930.), Petrinić (Graničar), Kovačević (Rezovac), Bajivić (Bratstvo)

3 – Jerešić (Podravac), Čoklo (Bušetina 1947.), Novoselec (Mladost 1930.), A. Dunković (Slavonija), Rajnović (Lukač 05), Mrva (Mikleuš), Kristić (Dinamo), Jukić (Mladost Čač.), Mudri (Mladost 1930.), Meseš (Bušetina 1947.), Perić (Voćin), Androš (Podravac), Dijanešić (Sloga), Martinčević (Mladost 1930.), Ribić (Mladost 1930.)

2 – Vujičić (Rezovac), Matijašević (Rezovac), Krznarić (Rezovac), Pšihistal (Bratstvo), Buzuk (Rezovac), Pejić (Rezovac), Borić (Bušetina 1947.), Balogović (Graničar), Falat (Mladost Čač.), Čorda (Mladost Čač.), Fučkar (Graničar), Maršić (Mladost Čač.), Karačić (Podravac), Godeč (Graničar), Marijanović (Mikleuš), Čović I. (Voćin), Tomašević (Podravac), Egri (Suhopolje), Munjeković (Bušetina 1947.)

1 – Lončarek (Dinamo), Dorinka (Dinamo), Ćavić (Mladost Čač.), Simonović (Voćin), Gumbarević (Slavonija), Mikić (Podravac), Zajček (Podravac), Kujavić (Mikleuš), Topić (Rezovac), Ilić (Bratstvo), Veg (Graničar), Marković (Voćin), Pernar (Bušetina 1947.), Mroz (Mladost Čač.), Troha (Dinamo), Fotez (Slavonija), Krušelj (Podravac), Hodak (Suhopolje), Čović H. (Voćin), Medić (Rezovac), Vrhovski (Mladost Čač.), Sabo (Bušetina 1947.), Grljak (Suhopolje), Pranjić (Sloga), Karnik (Bratstvo), Mađarević (Mladost 1930.), Šuvak (Mladost 1930.), Novaković (Slavonija), Hrkač (Dinamo), Lejčić (Voćin), Topić (Bušetina 1947.), Periša (Mladost Čač.), Velić (Sloga), Gusić (Voćin), Zagorac (Bratstvo), Žagar (Mladost Čač.), Lozar (Dinamo), Dujmić (Dinamo), Nreca (Rezovac), Rukavina (Mikleuš), Pavlak (Bušetina 1947.), Kovač (Mladost 1930.), Duspara (Sloga), Kušen (Podravac), Hodak (Slavonija), Zeba (Bratstvo).

(www.icv.hr, mš, ts, foto: ilustracija, M. Šolc)