1. ŽNL Nikola Kristić igrač kola, Darko Kokoška i dalje “u stopu” prati Ivana Ibriksa na vrhu liste strijelaca

Nakon 14. odigranih kola u 1. županijskoj nogometnoj ligi, na vrhu liste strijelaca i dalje je Ivan Ibriks, nogometaš Suhopolja, sa 20 postignutih pogodaka. Ivan je u proteklom kolu, prvom u proljetnom dijelu prvenstva postigao spektakularan pogodak na gostovanju u Sladojevcima i tako nastavio uspješnu golgetersku formu iz jesenskog dijela prvenstva. U “stopu” ga prati iskusni napadač Dinama iz Četekovca, Darko Kokoška. Darko je također proljetni dio sezone otvorio pogotkom na domaćem terenu protiv Rezovca i drugi je strijelac lige sa 18 pogodaka.

Najviše bodova u proteklom kolu prikupio je Nikola Kristić, nogometaš Bratstva iz Gornjeg Bazja, koji je odigrao fantastičnu utakmicu na gostovanju u Čačincima protiv domaće Mladosti, jesenskog viceprvaka.

Igrač 14. kola:

7 bodova – Nikola Kristić (Bratstvo Gornje Bazje) – s dva svoja pogotka usmjerio je utakmicu prema pobjedi svoje momčadi na teškom gostovanju.

6 bodova – Antonio Babec (Suhopolje) – bio je motor suhopoljske momčadi na gostovanju u Sladojevcima.

5 bodova – Alen Dedaj (Sloga Zdenci) – s tri zgoditka bio je jedan od ključnih igrača u pobjedi nad Bušetinom 1947.

4 boda – Josip Jančić (Mikleuš) – postigao je odlučujući zgoditak za osvajanje tri boda na gostovanju u Čađavici.

3 boda – Pavao Vicić (Voćin) – postigao je dva zgoditka u izuzetno važnoj domaćoj pobjedi nad Podravcem iz Sopja.

2 boda – Josip Šoštar (Lukač 05) – jedini strijelac na utakmici, odlučio je pobjednika u susretu svoje momčadi i Graničara iz Okrugljače.

1 bod – Vanja Dežmarić (Rezovac) – jedan gol robusnog napadača bio je dovoljan za osvajanje gostujućeg boda u Četekovcu.

Lista strijelaca 1. županijske nogometne lige nakon odigranog 14. kola:

20 – Ibriks (Suhopolje)

18 – Kokoška (Dinamo)

15 – J. Brlas (Bušetina 1947.)

14 – Lončarek (Suhopolje)

12 – Dedaj (Sloga)

11 – Ramić (Mladost Čač.), Juhas (Bratstvo), I. Dunković (Slavonija), Ugarković (Mladost Čač.)

10 – Dežmarić (Rezovac), Babec (Suhopolje)

9 – Nemeth (Mladost Čač.), Ivačić (Suhopolje), Jančić (Mikleuš), J. Šoštar (Lukač 05)

8 – Kristić (Bratstvo)

7 – Holec (Lukač 05), Jaković (Voćin), Vratković (Sloga), Matić (Podravac)

6 – Bušljeta (Sloga), Grizelj (Lukač 05), Bušetinčan (Bušetina 1947.), Ivčić (Mikleuš), Bubaš (Sloga)

5 – Perošević (Mladost 1930.), Tunić (Dinamo)

4 – Klasić (Bušetina 1947.), Lončar (Lukač 05), Giber (Mikleuš), Sertić (Suhopolje), Tašić (Voćin), Kizivat (Podravac), Milinović (Bratstvo)

3 – Jerešić (Podravac), Petrinić (Graničar), Kovačević (Rezovac), Menegati (Suhopolje), Čoklo (Bušetina 1947.), Šomođi (Mladost 1930.), Novoselec (Mladost 1930.), A. Dunković (Slavonija), Rajnović (Lukač 05), Mrva (Mikleuš), Kristić (Dinamo), Jukić (Mladost Čač.), Bajivić (Bratstvo), Mudri (Mladost 1930.), Meseš (Bušetina 1947.), Perić (Voćin), Vicić (Voćin), Androš (Podravac), Dijanešić (Sloga)

2 – Vujičić (Rezovac), Matijašević (Rezovac), Martinčević (Mladost 1930.), Krznarić (Rezovac), Pšihistal (Bratstvo), Buzuk (Rezovac, Suhopolje), Pejić (Rezovac), Borić (Bušetina 1947.), Balogović (Graničar), Falat (Mladost Čač.), Čorda (Mladost Čač.), Fučkar (Graničar), Maršić (Mladost Čač.), Karačić (Podravac), Godeč (Graničar), Marijanović (Mikleuš), Ribić (Mladost 1930.), Čović I. (Voćin), Tomašević (Podravac)

1 – Lončarek (Dinamo), Dorinka (Dinamo), Ćavić (Mladost Čač.), Simonović (Voćin), Gumbarević (Slavonija), Mikić (Podravac), Zajček (Podravac), Egri (Suhopolje), Kujavić (Mikleuš), Topić (Rezovac), Ilić (Bratstvo), Veg (Graničar), Marković (Voćin), Pernar (Bušetina 1947.), Mroz (Mladost Čač.), Troha (Dinamo), Fotez (Slavonija), Krušelj (Podravac), Hodak (Suhopolje), Čović H. (Voćin), Medić (Rezovac), Vrhovski (Mladost Čač.), Sabo (Bušetina 1947.), Grljak (Suhopolje), Pranjić (Sloga), Karnik (Bratstvo), Mađarević (Mladost 1930.), Šuvak (Mladost 1930.), Novaković (Slavonija), Hrkač (Dinamo), Lejčić (Voćin), Topić (Bušetina 1947.), Periša (Mladost Čač.), Velić (Sloga), Gusić (Voćin), Zagorac (Bratstvo), Žagar (Mladost Čač.), Lozar (Dinamo), Dujmić (Dinamo), Nreca (Rezovac), Rukavina (Mikleuš), Pavlak (Bušetina 1947.), Kovač (Mladost 1930.), Duspara (Sloga).

(www.icv.hr, mš, ts, foto: ilustracija: M. Šolc)