Eva Gal osvojenim zlatom i srebrom u Opatiji potvrdila plasman u hrvatsku reprezentaciju

Jučer (subota) u Opatiji je održano Prvenstvo Hrvatske u kickboxu, na kojemu je sudjelovalo 331 natjecatelj/ica iz 65 klubova. Na prvenstvu je nastupila i slatinska borkinja Eva Gal, članica Taekwondo kluba Slatina.

Eva Gal je osvojila zlato u light contactu u kategoriji starije kadetkinje do 32 kilograma pobijedivši u finalu natjecateljicu iz Zagreba. Srebro je osvojila u semi contactu u kategoriji do 32 kilograma. U semi contactu Eva je pobijedila u četiri borbe, sve prekidom. Greškom sudaca odradila je borbu više protiv natjecateljice iz više kategorije koju je također pobijedila prekidom. U finalu se Eva borila protiv borkinje iz Makarske, koja je imala tri borbe manje. Eva je ovim rezultatima potvrdila plasman u reprezentaciju Hrvatske za Europsko prvenstvo u Gyoru u Mađarskoj, koje će biti održano početkom rujna ove godine.