Pobjeda košarkaša Orahovice i Mladosti na startu B1 lige

Košarkaši Orahovice pobjedom su otvorili natjecanje u B1 košarkaškoj ligi istok. Na svom su parketu ugostili odličnu momčad Belog Manastira predvođeni sjajnim Skenderovićem. Orahovčani su bolje ušli u susret, posebno u obrani i već su na kraju prve dionice imali +7 (20:13). Baranjici se krajem druge ipak priključuju, no u trećoj četvrtini Orahovčani još jače stišću obranu, briljantni Radaković i odlični Gverić zatvorili su reket, a gosti izvana nisu gotovo ništa pogodili. Orahovica je također imala lošu šutersku večer, no pogodili su kad je trebalo. Ključni trenutak utakmice zbio se polovinom zadnje dionice kada se Beli ponovno približio na -7, ali Njirati sjajno krade jednu loptu i mirno završava akciju, a odmah u idućoj stavlja ”tricu” i diže na nedostižnih +12. Završilo se 60:49 za Orahovicu, a treba reći da je strateg Orahovčana u završnici dao priliku svim igračima, pa su tako prve prvenstvene minute upisali su Vinković, Dozet i Broš. Najbolji igrač utakmice bio je Miroslav Radaković s 19 pogodaka i čak 15 skokova, pratio ga je Josip Radočaj s 14 pogodaka, Mario Gverić upisao je 12 koševa i 8 skokova, a u strijelce su se još upisali, Miroslav Njirati je postigao 9 te Ivan Nekić 4 i Filip Radočaj po dva koša. Podsjetimo, u subotnjoj utakmici Mladost je u Čačincima slavila nad Valpovom 68:47. U sljedećem kolu Orahovica gostuje kod Košarkaškog kluba Sedam, a Mladost putuje u Beli Manastir. Opširnije o sportskim novostima poslušajte u emisiji Sportski semafor na valovima Županijskog radija Virovitice u ponedjeljak u 14.10 sati.