Deset medalja za Plivački klub Virovitica

U mađarskom gradu Barcsu održan je tradicionalni kup grada u plivanju. Najvrijednije rezultate i najviše odličja na natjecanju osvojili su članovi Plivačkog kluba Virovitica. Ivan Požežanac bio je prvi na 50 metara leptir i 100 m mješovito te drugo mjesto na 50 m slobodno. Lovro Ladović je bio treći na 50 m delfin i 50 m slobodno, dok je Filip Stevanovski osvojio brončanu medalju na 50 m leđno. Toni Lešković na 50 m prsno doplivao je srebra, a Sven Barčan bio je drugi na 50 m leđno. I muška (Lešković, Stevanovski, Barčan, Požežanac) i ženska štafeta (Grdenić, Pažin, Borković, Barčan) odlično je otplivala i osvojila drugo mjesto.
Za najboljeg plivača kupa proglašen je Ivan Požežanac. Virovitičke plivače vodili su treneri Zdravko i Dino Pavoković. Za Plivački klub Virovitica nastupili su: Filip Stevanoski, Toni Lešković, Ivan Požežanac, Lovro Ladović, Sven Barčan, Ema Borković, Matea Barčan, Paola Pažin, Tijana Grdenić i Domagoj Železić.
Sljedeće natjecanje održava se sljedeći vikend u Vinkovcima. (www.icv.hr, dp; Fotografija: Arhiva, 20.5.2015.)