Draksler i Dunković zlatni na ”Biseru Slavonije”

U subotu, 9. travnja, na Jankovcu je u sklopu obilježavanja Dana općine Čačinci održana 9. po redu brdska utrka “Biser Slavonije”.

Devetu godinu za redom utrku organizira Maraton klub Hrvatski sokol iz Osijeka uz suorganizaciju Javne ustanove Park prirode Papuk, a sve pod pokroviteljstvom Općine Čačinci.

Lagana kišica i blatna staza nisu omele trkače u njihovom naumu da savladaju nimalo laganu brdsku stazu.

Stazu dužine oko 11 km. trčao je i član Udruge maratonaca Virovitičko-podravske županije ”Glasnici Istine”, Goran Draksler koji je trčao za domaćina, Maraton klub Hrvatski Sokol i osvojio zlatnu medalju u kategoriji M-45, a u ukupnom poretku zauzeo je 15. mjesto od 80-ak trkača i trkačica.

Treba spomenuti da je i Slatinčanin Danijel Dunković u svojoj kategoriji osvojio zlato, a Kristina Špoljarić iz Zdenaca osvojila je srebrenu medalju.