U Zavičajnom muzeju Slatina otvorena izložba “Slavonska šuma-vidiš li ti što i ja?”

Zavičajni muzej Slatina domaćin je izložbe učeničkih radova Osnovne škole Josipa Kozarca iz Slatine, ”Slavonska šuma-vidiš li ti što i ja?”, koju je otvorio slatinski gradonačelnik Denis Ostrošić, a bit će postavljena i moći pogledati do 6. travnja 2018. godine. – Nadam se da ćete i na ostalim svečanostima biti jednako uspješni, jednako originalni i kvalitetni kao što je to još jedno izdanje matematike, na koje smo navikli od prof. Peretin. Ovdje doista možemo vidjeti jedan lijepi spoj nečega što nas iznenađuje, ali nas i vraća u ona školska vremena kada smo se bavili Josipom Kozarcem kao dijelom naše književnosti i prirodne baštine, koja i slatinski kraj čini doista reprezentativnim dijelom Lijepe Naše – rekao je na otvaranju gradonačelnik Ostrošić.

Na otvaranju izložbe nazočnima su se još obratili prof. Ljiljana Peretin ispred OŠ Josipa Kozarca i Davor Butorac ispred Hrvatskih šuma. – Željela sam povezati sve ono što mi jesmo s imenom koje nosi naša škola i na lenti vremena, na brojevnom pravcu prikazati što je sve šumar Josip Kozarac napravio u svom životu i pokazati zašto s ponosom nosimo njegovo ime – rekla je prof. Peretin. – Naš grad uvijek je znao živjeti uz šumu, sa šumom i od šume, i sadašnji šumari nastojat će da tako bude i u budućnosti. Nastojat ćemo skrbiti za to neprocjenjivo bogatstvo, u kome uživamo zahvaljujući našim prethodnicima, među kojima je bio i Josip Kozarac. Posebno mi je drago što jedna škola u našem gradu nosi ime po šumaru – rekao je Butorac.

(www.icv.hr, DF)