BRLIĆI NA VRHU HRVATSKE Virovitički osnovnoškolci s Agramom zasjali u Labinu

Učenici atletske sekcije Osnovne škole Ivane Brlić Mažuranić Virovitica, Matko Jug, Petra i Lucija Keleković, Klara Crnoja, Tin Tumpić i Mihaela Milković (učenica 1. razreda Gimnazije Petra Preradovića Virovitica), koje trenira Zlatko Tot, tvorac europskog juniorskog prvaka Marina Bloudeka, dio su ekipe Atletskog kluba Agram, koji je ovaj vikend, u Labinu osvojio ekipni naslov prvaka Hrvatske u ženskoj i muškoj kategoriji.

Pojedinačno, najbolji rezultat od Virovitičana ostvario je Tin Tumpić, koji je bio 4. kod kadeta, a istodobno je bio dio zlatne postave Agrama u kadetskoj konkurenciji. Inače, ekipno, atletičari Kvarnera iz Rijeke bili su srebrni, a u njihovim redovima nastupio je i Marino Bloudek, koji je na 4.000 metara zauzeo 5. mjesto zaostavši za pobjednikom 13 sekundi.

Na prvenstvu su nastupili i članovi AK Virovitica, koji su u ženskoj konkurenciji zauzeli 21. mjesto.