FOTO Momčad Slaven Belupa osvojila naslov na 8. Međunarodnom No Limit kupu u kategoriji U-11

Nakon prošlotjednih turnira u kategorijama U-9 i U-15, danas (subota) je u Osnovnoj školi Augusta Cesarca u Špišić Bukovici odigran 8. Međunarodni No Limit kup za dječake do 11 godina.

U ovoj kategoriji sudjelovalo je do sada najviše ekipa, čak njih šesnaest. Uz domaćina turnira, momčad No Limita, na turniru su nastupile tri ekipe Nogometnog kluba Daruvar, po dvije ekipe NK Garića i NK Save, ŠN Orahovica, NK Željezničar, dvije ekipe NK Slaven Belupa (2009. i 2010. godište), NK Suhopolje, NK Mladost Pavlovci, Szentlorinc te momčad Aso Deta.

Samu završnicu turnira izborile su četiri ekipe koje su se pokazale najbolje u grupnoj fazi natjecanja. Prva polufinalna utakmica spojila je Suhopolje i momčad Slaven Belupa za koju su nastupili igrači rođeni 2009. godine. Suhopolje nije dobro ušlo u ovaj dvoboj te se već nakon pet minuta nalazi u rezultatskom zaostatku, a do 10. minute “Apotekari” su napunili mrežu “Grofova” s još tri pogotka. Suhopoljčani su do kraja susreta iskoristili opuštanje Belupa i postigli dva pogotka kako bi barem malo “uljepšali” poraz. Konačan rezultat utakmice bio je 5:2.

86363164 193403378705474 5787437958567034880 n Custom

U drugom polufinalnom susretu između druge ekipe Garića i treće ekipe Daruvara viđena je puno neizvjesnija utakmica. Obje ekipe imale su period igre u kojima su u nekoliko navrata opasno zaprijetile suparnicima. U posljednjih pet minuta odvijala se prava drama. Igrala se 11. minuta kada je za momčad Daruvara opravdano dosuđen šesterac radi igranja rukom protivničkog igrača. Daruvarčani su poveli i činilo se kako će se sigurno zaputiti u finale budući da su u toj dionici utakmice izgledali puno bolje. Veselje na klupi Daruvara još nije ni prestalo kada je uslijedio novi pogodak. Momčad Garića je izjednačila i pružila si šansu prolaska u finale preko šesteraca. Iako kod mnogih ekipa povratak u utakmicu u kasnoj fazi znači i psihičku prednost, ovaj puta ona nije bila iskorištena. Daruvarčani su promašili jedan šesterac manje i po svemu viđenom zasluženo se plasirali u finale. Utakmica je završena rezultatom 3:2 (1:1).

86465177 908099672980850 8079522087292633088 n Custom

Utakmica za treće mjesto nije ponudila previše uzbuđenja. Suhopoljčani su tijekom cijelog susreta imali loptu u nogama, stvorili su i dvije izgledne prilike, ali lopta nije htjela u mrežu. U posljednjoj minuti susreta druga ekipa Garića koristi svoju jedinu pravu priliku na utakmici i odnosi pobjedu 1:0 s kojom su osvojili treće mjesto.

Treća ekipa Daruvara i momčad Slaven Belupa sastavljena od igrača rođenih 2009. godine zasluženo su se našli u finalu budući da su na današnjem turniru pokazali najbolju igru. U uvodnoj fazi utakmice Koprivničani koriste prvu priliku na utakmici i dolaze do prednosti 1:0. Nakon početnog pritiska, momčad Daruvara se opušta i počinje igrati puno bolje, a svoj pritisak iskorištavaju u 10. minuti nakon pogreške vratara Belupa. Sijevale su prilike s obje strane, a u takvom načinu igre bolje su se snašli Koprivničani koji do kraja utakmice postižu još jedan pogodak i odnose naslov rezultatom 2:1. U finalnom dvoboju viđeno je puno lijepih poteza, publici je pružen kvalitetan nogomet, a po svemu prikazanom i jedna i druga ekipa zaslužile su se okititi naslovom pobjednika.

86399230 640628810099560 6797399140264312832 n Custom

Za najboljeg vratara turnira proglašen je Vanja Horvat (Garić), najbolji strijelac bio je Lovro Premec (Slaven Belupo), dok je za najboljeg igrača turnira proglašen Toni Njegomir (Daruvar).

Nagrade za najbolje pojedince i momčadi turnira dodijelio je zamjenik župana Virovitičko- podravske županije Marijo Klement.