1. HRL SJEVER Umjesto Benkovog pogotka za remi, Virovitičanima crveni karton i deveti ovosezonski poraz

U zagrebačkoj sportskoj dvorani “Sutinska vrela” odigrana je odgođena utakmica 5. kola 1. rukometne lige Sjever između rukometaša Medvešćaka i Viro Virovitice. Obje momčadi su u ovom susretu tražile priliku za pobjedu s kojom bi se odmaknuli s dna ljestvice.

Prvih osam minuta domaća momčad ima minimalnu prednost. Od 9. do 46. minute gosti iz Virovitice kontroliraju rezultat. U nekoliko navrata momčad Viro Virovitice imala je i dva zgoditka prednosti. Od 47. minute zagrebački Medvjedi ponovno imaju minimalnu prednost. Virovitičani su bili blizu remiju. U posljednjoj minuti pri rezultatu 28:27 za Medveščak rukometaši Viro Virovitice imali su loptu za remi, ubacili su ju u gol, ali su suci dosudili faul u napadu. Domaći to koriste i postižu zgoditak te osiguravaju pobjedu 29:27.

U subotu, 19. prosinca rukometaši Viro Virovitice igraju još jednu odgođenu gostujuću utakmicu. Ovog puta gostuju u Prelogu, kod istoimenog domaćina.

Viro Virovitica: Dino Meter, Karlo Štimac, Jakov Maros, Deni Vilček, Hrvoje Vašarević, Leon Dujmović, Robert Rešetar, Vladimir Flanjak 3, Marko Šulentić, Dominik Sabo 11, Marko Cingel, Matko Crljenić 3, Marko Đeri, Ivan Predragović, Toni Smutni 3 i Dubravko Benko 7 (4). Trener: Damir Vašarević.

Sedmerci: 4 (4)

Isključenja: 12 minuta (Smutni šest minuta – crveni karton u 60. minuti, Cingel četiri minute i Maros dvije minute).