Sveti Nikola i Krampus posjetili orahovačke školarce: Mališani ih dočekali uz vesele pjesmice

- PROMO -

Osnovna škola Ivane Brlić-Mažuranić Orahovica i ove je godine, unatoč svim problemima, svojim učenicima organizirala posjet Svetog Nikole i njegovog Krampusa. Sveti Nikola je obradovao učenike te im podijelio poklone.

-Ni ledena kiša, niti korona, ni druge nedaće nisu zaustavili starca, Svetog Nikolu da pohodi naše učenike. U prvi mah se činio neizvedivim posjet takvog jednog stranca iz daleka, no pronašli smo načina i poštujući epidemiološke mjere, došao nam je Sveti Nikola. Nismo ga stavljali u izolaciju, jer je Covid negativan, već smo ga primili na vratima učionica i obasuli svojim pozitivnim raspoloženjem. Marljivo smo očistili čizmice, poslagali ih ispred svojih učionica i strpljivo ga čekali – rekla je ravnateljica škole Maja Škraba.

Sveti Nikola u orahovackoj osnovnoj skoli 3 900x675 e1607156600780

Najprije je pohodio Područnu školu Nova Jošava, a potom niže razrede matične škole u Orahovici.

-Dočekali smo ga pjesmicama i tekstovima napisanim njemu u čast. Nismo zaboravili ni zločestog Krampusa, i njega smo primili u školu, ali držeći obveznu socijalnu distancu. Neka ga što dalje, ipak smo mi dobra djeca. Po prvi puta ove godine, Sveti Nikola je imao nove pomagače pri skupljanju slatkiša za naše darove, stoga na ovaj način zahvaljujemo tvrtkama Ciprijanović, Radlovac, Phoenix i PP Orahovica. Hvala im od srca što su nam omogućili da naši školarci provedu divno vrijeme uz omiljenog im Nikolu – zaključila je Škraba.

(www.icv.hr, vg)

Povezane vijesti

Skip to content