Slatinski ultramaratonac Goran Draksler po sedmi put istrčao utrku na 100 km

Slatinski ultramaratonac Goran Draksler, član Udruge maratonaca Virovitičko-podravske županije ”Glasnici istine”, istrčao je po sedmi put utrku na 100 kilometara. U subotu, 6. ožujka, Goran je sudjelovao na svom 3. Prvenstvu Hrvatske u trčanju na 100 kilometara u Slavonskom Brodu. U iznimnoj jakoj konkurenciji, i sudjelovanju najboljih hrvatskih ultramaratonaca, Draksler je sa vremenom 10 sati, 22 minute i 34 sekunde zauzeo 29 mjesto od 38 sudionika koji su završili utrku. U toj utrci uz Drakslera je sudjelovao i počasni član ”Glasnika istine” Zagrepčanin Duško Štrbac koji je zauzeo 36 mjesto s vremenom 11.06.

157927131 3835985019827670 7096140657325041567 n

Pobjednik utrke i novi hrvatski rekorder s vremenom 6 sati, 54 minute i 44 sekundi bio je Dejan Radanac iz Slavonskog Broda. Goranu Draksleru je ova “stotka” bila generalna proba pred utrku “Ultrabalaton” koja će se trčati 14 i 15. svibnja 2021. godine u Republici Mađarskoj u dužini 221 kilometar, odnosno krug oko jezera Balaton. Po završetku prijava za ”Ultrabalaton”, Goran Draksler je jedini prijavljeni Hrvat, tako da na toj utrci predstavlja i RH. (www.icv.hr, ADF; foto: Dinko Bažulić)