Uspješan četvrtak za hrvatske klubove u Konferencijskoj ligi: Pobjede Hajduka i Rijeke, gostujući remi Osijeka

Nakon uspješnog nastupa zagrebačkog Dinama u 2. kolu kvalifikacija za Ligu prvaka, odlični su bili hrvatski predstavnici u 2. kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Splitski Hajduk pobijedilo je na svom terenu Tobol Kostanay iz Kazahstana rezultatom 2:0. Oba zgoditka za splitske bile postigao je Marin Ljubičić, prvog u 21., a drugog u 53. minuti.

Rijeka je gostovala na Malti, gdje je također s 2:0 bila bolja od Gzira Uniteda. Strijelci za Rijeku bili su Denis Bušnja u 57. i Prince Ampem u 77. minuti susreta.

Momčad hrvatskog doprvaka Osijeka remizirala je na gostovanju u poljskom Szczecinu s domaćim Pogonom 0:0.

Sva tri rezultata daju veliku nadu, da će se hrvatske momčadi, nakon uzvratnih susreta koji se igraju u četvrtak 29. srpnja, plasirati u iduće kvalifikacijsko kolo Konferencijske lige.