1. HRL U-11 REGIJA 4 Viro Virovitica i Slatina s po dvije pobjede potvrdili Državnu završnicu

U sportskoj dvorani Osnovne škole Vladimir Nazor odigrane su utakmice 15. kola 1. hrvatske lige U-11 regije 4. Mladi rukometaši Viro Virovitice i Slatine ugostili su NEXE i Valpovku iz Valpova.

U prvih osam minuta mladi rukometaši NEXE-a imali su minimalnu prednost, da bi od devete minute Slatinčani bili u stalnoj prednosti do konačne pobjede 18:13.

Slatina: Luka Jurlina 6, Leonardo Rakić 2, Ivor Janečić 2, Niko Randelj, Mak Kajzer 5, Marko Beneš, Mauro Butorac, Andrija Sertić, Andrej Kordi, Leon Knežević 1 (1), Fran Vrančić 1 (1), Damjan Marković i Ivan Jurlina 1, trener: Igor Janečić.

Gosti iz Valpova poveli su 1:0, a samo dvije minute kasnije domaći rukometaši su preokrenuli rezultat i došli do pobjede 31:11.

Viro Virovitica: Noa Cvišić 1, Zvonimir Bijelić, Luka Rendulić 1, Damjan Grdić 8, Filip Šljivac, Josip Dukarić 6 (1), Damjan Hudi 4, Lovro Veršec 1 (1), Karlo Rončević, Fran Klasan 1 (1), Matej Sertić 5, Ivan Horvat 2, Sven Kovačević 1, Matej Jezerčić 1 i David Nagy, trener: Zlarin Rončević.

U susretu s Našičanima Virovitičani su od prve minute bili u prednosti te su došli i do druge uvjerljive pobjede 31:12.

Viro Virovitica: Noa Cvišić 3, Zvonimir Bijelić, Luka Rendulić 2, Damjan Grdić 4, Filip Šljivac, Josip Dukarić 3, Damjan Hudi 2, Lovro Veršec 1, Karlo Rončević, Fran Klasan 4, Matej Sertić 5, Ivan Horvat 5, Sven Kovačević 2, Matej Jezerčić i David Nagy, trener: Zlarin Rončević.

U susretu s Valpovkom rukometaši Slatine su dominirali od prve do posljednje minute.

Slatina: Luka Jurlina 7, Leonardo Rakić 1, Ivor Janečić 1, Niko Randelj 2, Mak Kajzer 4, Marko Beneš 1 (1), Mauro Butorac, Andrija Sertić, Andrej Kordi, Leon Knežević 1, Fran Vrančić 1, Damjan Marković i Ivan Jurlina 4, trener: Igor Janečić.

Ovim pobjedama momčadi Viro Virovitice i Slatine plasirale su se na Državnu završnicu, a Virovitičani su uz to osvojili prvo mjesto u regiji s 23 pobjede i samo jednim porazom uz 46 osvojenih bodova. Očito se u Virovitici stvara još jedna odlična generacija rukometaša, koja bi mogla za nekoliko godina harati rukometnim terenima.