2. HRL SJEVER Odlična Tamara Štefanec s čak 17 zgoditaka predvodila Pitomačanke u pobjedi nad mladim Podravkašicama

U prvom susretu desetog kola 2. hrvatske lige Sjever, rukometašice Pitomače pobijedile su Podravku 2 Lino 39:38.

Pitomačanke su u podravsku metropolu doputovale s osam igračica i tri vratarke, što nije bila prepreka da odličnom igrom ostvare pobjedu i dva boda.

Prvih nekoliko minuta gošće iz Pitomače imaju minimalnu prednost, ali mlade domaće rukometašice preuzimaju kontrolu rezultata. U 17. minuti domaći sastav imao je četiri pogotka prednosti (16:12), ali se gošće vraćaju u igru i na odmor se odlazi s prednošću Podravke 2 Lino 21:20.

U drugom dijelu iskusnije gostujuće rukometašice su većinom u prednosti, koja je u 44. minuti bila +4 (28:32). Do kraja rukometašice Pitomače prednost nisu ispuštale iz svojih ruku. Domaće igračice su na kraju samo uspjele ublažiti poraz na konačnih 39:38 za Pitomaču.

U redovima Pitomače odlična Tamara Štefanec postigla je 17, a Marija Roberta Magić osam zgoditaka.

Pitomača: Iva Biuk, Iva Blažević, Ema Antoljak, Ana Šimić Kaša, Nina Ferić 4, Tamara Štefanec 17 (4), Marija Roberta Magić 8, Nika Dedi 4, Dora Šandrovčan, Karla Paleka 1 i Mia Zagrajski 5. Trenerica: Sanja Šandrovčan.