Zborovi su područja naše županije na Pasionskoj baštini u Zagrebu

U crkvi sv. Petra u Vlaškoj ulici u Zagrebu održan je koncert pod nazivom „Isusove ruke raskriljene su“. Na koncertu su nastupili i zborovi naše županije, i to: Župni zbor Voćinske župe, Ženski vokalni sastav „Matke“ iz Virovitice, KUD „Dika“ iz Slatine te gospođa Jelka Čikvar iz Župe Stari Gradac, koja ima čak 85 godina i kojoj je ovo bio prvi nastup. Na koncertu su još nastupili i članovi KUD-a „Sve lipo“ iz Srednjeg Lipovca te Lipovačke dike. Na početku ovoga koncerta, koji se je održao u sklopu programa Pasionske baštine, tradicionalne manifestacije u vrijeme korizme, sudionike koncerta te svu publiku pozdravio je predsjednik Jozo Čikeš, a kao izaslanik požeškog biskupa vlč. Mladen Štivin župnik iz Voćina. Ovogodišnja Pasionska baština je jubilarna 25 po redu, a održava se svake godine u vrijeme korizme.

Cilj ove manifestacije je očuvanje bogate svjetske i domaće riznice glazbenih, likovnih, književnih i pučkih pasionskih sadržaja, ne zaboravljajući pri tom ni recentno stvaralaštvo, kao dokaz ispravnosti naše misli vodilje: Muka kao nepresušno nadahnuće kulture. Pasionske baštine održavaju se 12.-24 ožujka 2016. pod pokroviteljstvom Skupštine Grada Zagreba. Na kraju koncerta sudionici su počastili publiku tradicionalnim poklonima za blagdan Uskrsa, kao što su pisanice te razni slatki i slani kolači.

(www.icv.hr; bb; foto: Božidar Biondić)

no images were found

 

PROMO

Povezane vijesti

Skip to content