Miroslav Milovuković novi/stari predsjednik Udruge hrvatskih branitelja liječenih od PTSP-a VPŽ Orahovica

Udruga hrvatskih branitelja liječenih od PTSP-a VPŽ-Orahovica, održala je svoju godišnju i izbornu skupštinu. Predsjednik Miroslav Milovuković podnio je izvješće o radu u kojem je istaknuo kako je Udruga i u proteklom razdoblju u prvom redu intenzivno radila na pomaganju svojima članovima. -Pomagali smo u ostvarivanju njihovih braniteljskih prava prikupljanjem razne dokumentacije i usmjeravanjem ka određenim i potrebnim institucijama. Važno je da svi naši članovi dobiju ono što su i zaslužili. Organizirali smo niz korisnih i edukativnih predavanja za naše članove u kojima je nastavljena suradnja s dr. Elvirom Kojić koja nam uvijek puno pomaže. Kao i do sada, bili smo redovan sudionik obilježavanja svih obljetnica iz Domovinskog rata po cijeloj Hrvatskoj te smo ponosni što smo u proteklom razdoblju organizirali 9. Memorijalnu utrku “Kokočak-Orahovica” u znak sjećanja na poginule hrvatske branitelje Momira Krmpotića, Milana Puhanića i Branka Jaklića te našeg preminulog ratnog zapovjednika Pavu Vukelića-Paju. Izgradili smo tri spomen obilježja hrvatskim braniteljima u Kokočaku, Donjoj i Gornjoj Pištani te bili iznimno aktivni u humanitarnim akcijama. – rekao je između ostalog Milovuković.

U nastavku Skupštine, a nakon ostalih izvješća, pristupilo se izborima. Jednoglasno je za novog/starog predsjednika izabran Miroslav Milovuković, za dopredsjednika Siniša Kanis, dok će dužnost tajnika obavljati Viktor Bulava. U Izvršni odbor još su izabrani Marinko Tolić, Vlado Milak, Stjepan Kalntenbaher i Nenad Hajba, novi Nadzorni odbor čine Alan Grgić, Vlado Prović i Boris Broš dok su u Sud časti izabrani: Bojan Gmajnički, Zoran Novoselac i Josip Radočaj. Predsjednik Milovuković u planu za naredno razdoblje posebno je istaknuo:-Ove godine bit ćemo organizatori 10. jubilarne, Memorijalne utrke “Kokočak-Orahovica” za naše poginule branitelje i to će biti zasigurno najbrojnija i najsadržajnija utrka do sada. Prioritet će nam i dalje biti čuvanje istine o Domovinskom ratu i uspomene na žrtve naših suboraca. – zaključio je Milovuković.

2104ptsp

(www.icv.hr, vg; Foto: Vladimir Grgurić)

PROMO

Povezane vijesti

Skip to content