U 12. kolu 2. lige istok za rukometaše u Virovitici se igrao županijski derbi između Viro Virovitice i Slatine. Pred dobrano popunjenim tribinama odigran je uzbudljiv susret. Rukometaši Slatine ušli su motivirano i prvi dio vodili, te na odmor odlaze rezultatom 11:17. Nakon odmora domaći se bude i približavaju gostima. U 53. minuti prvi puta vode 22:21. Gosti se ne predaju. Posljednja minuta donosi rasplet. Nekoliko sekundi prije kraja Saša Kukić iz odbijanca donosi prednost Virovitičanima 25:24. Slatinčani kreću na centar u čemu ih ometa Krešimir Godeč. Godeč dobiva plavi karton, a za Slatinu je dosuđen sedmerac, koji Nikola Janečić pretvara u konačni rezultat 25:25.

Najefikasniji kod domaćina su bili Luka Moslavac i Zlarin Rončević sa po pet zgoditaka, a kod gostiju iz Slatine Matija Lisinski sa jedanaest, te Nikola Janečić i Fran Čurić sa po pet zgoditaka. U idućem kolu u Virovitici se igra derbi sezone između Viro Virovitice i Borova, a Slatina dočekuje Lipu iz Pakraca. (www.icv.hr; mš; foto: Matija R.)