Sedam medalja za Klaru Crnoja, Leonu Tumpić i Niku i Leu Kozlinger u Osijeku

U Osijeku je održano natjecanje u atletici pod imenom „Erste plava liga“, a Osnovnu školu Ivane Brlić-Mažuranić iz Virovitice predstavljale su Klara Crnoja, Leona Tumpić i sestre Lea i Nika Kozlinger te su ukupno osvojile sedam medalja. Klara je u uzrastu petih razreda bila treća u bacanju kugle i druga u utrci na 600 metara, dok je Leona u uzrastu četvrtih razreda u utrci na 300 metara osvojila srebro, te na 60 metara najsjajniju medalju. Lea (5. razred) stazu od 60 metara istrčala je četvrta, dok je u skoku u dalj oko vrata stavila broncu. Nika je na 60 metara osvojila zlato istrčavši stazu kao jedina ispod devet sekundi (8,88), dok je u skoku u dalj također bila najsjajnija sa 4,57metara. Klara, Leona i Nika tako su se plasirale u finale koje će se održati u Zagrebu krajem kolovoza. Atletičarke je vodio profesor tjelesne i zdravstvene kulture Goran Kozlinger. (www.icv.hr, vle)