Miran Janečić izabran za predsjednika Županijske skupštine Virovitičko-podravske županije

U Virovitici je održana konstituirajuća sjednica Županijske skupštine na kojoj su, u nazočnosti župana Igora Androvića i njegovih zamjenika, Marija Klementa, Darka Žužaka i Igora Pavkovića, predstojnicu Ureda državne uprave Katarinu Boljevčan te saborskog zastupnika Tomislava Žagata, svečano prisegnuli članovi skupštine u novom sazivu.

Prema rezultatima lokalnih izbora održanih 21. svibnja, koalicija HDZ-HSLS-HSP dr. Ante Starčević-HSP i HDSSB imat će 23 vijećnička mjesta, koalicija HSS-SDP-HNS-HSU 10 mjesta te MOST i HSPD 4 vijećnička mjesta. Za predsjednika Županijske skupštine u novom sazivu jednoglasno je izabran Miran Janečić iz koalicije HDZ-HSLS-HSP dr. Ante Starčević-HSP-HDSSB.

Novoizabrani predsjednik zahvalio je na ukazanom povjerenju te istaknuo kako je ovo za njega istovremeno jedna velika čast, ali i odgovornost. – Čast zbog toga što sam izabran od strane ljudi koji su ovdje u skupštini, a odgovornost prema svim stanovnicima naše županije. Očekujem da će sjednice koje ću voditi biti konstruktivne, a odluke koje ćemo donositi na dobrobit naših stanovnika. Zajedničkim snagama ćemo se pobrinuti da naša županija bude na jednom još višem nivou, naglasio je Miran Janečić.

Konstruktivnu suradnju od novog sastava Županijske skupštine očekuje i župan Igor Andrović koji je naglasio kako dobre ideje i projekte očekuje kako od strane vladajućih, tako i oporbenih vijećnika.

SASTAV ŽUPANIJSKE SKUPŠTINE

Koalicija HDZ-HSLS-HSP AS-HSP-HDSSB
Danijela Fabric-Fabijanac, Tihana Harmund, Manuela Mališ, Sanja Kirin, Miran Janečić, Zdenko Blažičević, Marija Majer, Željko Teri, Igor Češek, Renato Poldrugač, Ivona Pankaz, Zoran Stošić, Marijan Brlek, Zdravko Kovačević, Milan Krmpotić, Vesna Posavac, Dario Vranek, Matea Doner, Ksenija Petrinec, Mato Bubaš, Tomo Filipović, Mateja Horvat i Smilja Betlemović

HSS-SDP-HNS-HSU
Zdravko Dijaković, Mate Vukušić, Mandica Boloban, Marijan Rengel, Perica Medvedović, Josip Novogradec, Mile Bičanić, Martina Šega, Igor Balaž i Ljiljana Borić

Koalicija MOST-HSPD
Elvira Grabić, Marijan Čop, Marija Viljevac i Nikola Dengoricija. (www.icv.hr, mb; foto: Matija Rođak)