S ciljem što većeg broja prijava na Javne pozive VIDRA održala radionicu za prijavitelje

blank

U županijskoj vijećnici održana je radionica Agencije za regionalni razvoj Virovitičko-podravske županije VIDRA-e. Na radionici su ravnateljica VIDRE Emina Kovač i djelatnici nastojali gradonačelnicima, načelnicima i predstavnicima lokalnih razvojnih agencija razjasniti sve nejasnoće vezane uz pojedine Javne pozive. Jedna od tema bila je razvoj tehničke dokumentacije za regionalni razvoj. Na razini Hrvatske Virovitičko-podravskoj županiji pripalo je 6 milijuna i 400 tisuća kuna za financiranje izrade tehničke dokumentacije, a koji su projekti od strateške važnosti za daljnji razvoj naše županije odlučit će regionalni koordinator, odnosno VIDRA. Rok je 31. listopad, a nekoliko Općina je već podnijelo svoje prijedloge. -Nadam se da će naša županija kao i do sada polučiti veliki rezultat, odnosno da neće faliti projektnih prijava – rekla je ravnateljica VIDRA-e Emina Kovač.

Druga tema radionice bila je novi poziv Interreg V-A prekogranične suradnje Hrvatska-Mađarska koji je posljednji u ovom programskom razdoblju. U ovom dijelu radionice nastojalo se upozoriti prijavitelje da trebaju krenuti u potragu projektnih partnera te da razmišljaju o projektnim idejama i što će prijaviti na program Razvoja lokalne zajednice, a što na Interreg. -Do 2020. ovaj poziv više neće biti aktivan i ovo je zadnja prilika da polučimo rezultat kao i na prvom pozivu kada je Virovitičko-podravska županija dobila 56 milijuna kuna – istaknula je Emina Kovač.

(www.icv.hr, Ž. Đaković)

[g-gallery gid=”429343″]