Marino Bloudek je novi seniorski prvak Hrvatske na 800 metara, Paula Rakijašić zauzela 4., a Lorena Blaga 7. mjesto

U Zagrebu je, na stadionu Mladosti, održano pojedinačno Prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke u organizaciji AK Dinamo-Zrinjevac i Zagrebačkog atletskog saveza. Virovitički atletičar Marino Bloudek (nastupa za AK Agram, a trener mu je Zlatko Tot), osvojio je naslov prvaka Hrvatske na 800 metara istrčavši 1:49,03.

No, to mu nije bilo dovoljno za normu za nastup na Europskom prvenstvu u Berlinu koje počinje 13. kolovoza (1:47,60), pa će Bloudek ove godine, od značajnijih turnira nastupiti još na Hanžekovićevom mitingu 3. rujna. Inače, Marino je upisao Ekonomski fakultet, pa od jeseni mu slijedi „preseljenje u Zagreb“.

Na Prvenstvu Hrvatske nastupile su i dvije atletičarke AK Virovitica. Paula Rakijašić je na 800 metara istrčala 2:14,02, što joj je bilo dovoljno za 4. mjesto. Istodobno je Lorena Blaga, na 400 metara, uz 1:05,46 zauzela 7 mjesto.