Virovitičko-podravska županija u novo potpisani Strateški plan razvoja turizma u Slavoniji ide sa Eko turizmom

U Osijeku je 2. srpnja u okviru službenog posjeta Osječko-baranjskoj županiji u ime Ministarstva turizma RH, ministar Garri Cappelli potpisao ugovor sa Institutom za turizam iz Zagreba o izradi Strateškog plana razvoja turizma za područje Slavonije, s ciljem povećanja prepoznatljivosti Slavonije kao cjelogodišnje turističke destinacije. Tu je uvršteno svih 5 slavonskih županija, pa tako i Virovitičko-podravska županija koja je prema riječima pomoćnika direktora županijske Turističke zajednice Josipa Mikolčića, u potpunosti spremna za ovaj plan Ministarstva turizma:

“Ono što će u tom smislu ponuditi naša županija je Zeleni ili Eko turizam što bi trebala biti glavna okosnica za izradu turističke priče Virovitičko-podravske županije. Mi smo jedna od rijetkih županija u Hrvatskoj koja ima čak dva velika područja prirode pod zaštitom UNESCO-a. Time naša županija već daje jedan gotov plan tog tipa za netom potpisani Strateški plan razvoja turizma u Slavoniji koji će se ticati 5 slavonskih županija.”

(www.icv.hr, B.S.)

- PROMO -

 

 

Povezane vijesti

Skip to content