VAŠAREVIĆ SRUŠIO VIDOVČANE Virovitički rukometaši do nove pobjede u napetoj završnici

Kako se i očekivalo, teška i neizvjesna utakmica večeras u Vidovcu pripala je virovitičkim rukometašima rezultatom 27:26.

Sam početak utakmice obilježila je izjednačena igra do rezultata 3:3. Tada Virovitičani dolaze do vodstva 5:3, da bi sredinom prvoga dijela vodstvo gostiju bilo i +4, odnosno 12:8. Domaćini u prvom dijelu nisu pronalazili rješenje za raspoloženog Igora Gašparovića koji je poluvrijeme završio sa stopostotnim učinkom 5 od 5, dok se na odmor otišlo sa prednošću Viro Virovitice 16:14.

received 287472145241499 Custom

Drugo poluvrijeme preslika je prvoga. Virovitičani drže vodstvo od 2-3 gola, sve do zadnjih 6 minuta kada uporni Vidovčani uspijevaju izjednačiti na 25:25. Slijedi uzbudljiva završnica u kojoj je odlične minute odigrao Kristijan Smiljčić postigavši 3 pogotka, isključivo posljednja dva kojima su virovitički “lavovi” poveli 27:25 i riješili pitanje pobjednika.

Do važne pobjede Virovitičane su večeras vodili Igor Gašparović sa sedam, Moslavac sa šest te Smiljčić sa pet postignutih golova. Kod Vidovca devet golova postigao je Težak, od čega sedam iz sedmeraca te pet Hirša.

RK Viro Virovitica: Meter, Pandža 1, Vašarević 1, Smiljčić 5, Rešetar, Štimac, Moslavac 6, Sabo 1, Ig. Gašparović 7, Poljak 1, Crljenić 1 (1), Starčević, Janjić 2, Iv. Gašparović 2, Smutni i Benko.