FACE IZ GRADA, GDJE SU I ŠTO RADE? Damir Vašarević: “Igramo sa srcem, a ljude to privlači”

- PROMO -

Na Radiju Virovitica pojavila se nova rubrika “Face iz grada, gdje su i što rade?”, a jedan od gostiju putem telefonske veze bio je i Damir Vašarević, trener Rukometnog kluba Viro Virovitica, koji je u prvom dijelu sezone s ekipom napravio fantastičan uspjeh.

-U zadnjem kolu na “tapeti” je bilo gostovanje u Đakovu i taj smo posao odradili uspješno, ali ne samo u Đakovu već i cijelu sezonu koju smo odradili fenomenalno. Konkretno Đakovo, težak protivnik i teška utakmica, klub koji je spletom okolnosti došao u zonu ispadanja i htjeli su se “vaditi” protiv nas, ali eto, moji dečki su ponovno odigrali odličnu utakmicu, dali su sve od sebe i uspjeli pobijediti i završiti polusezonu na najbolji mogući način – započeo je Damir Vašarević.

Nakon 12 odigranih kola Viro Virovitica ima isti broj bodova kao i vodeći KTC, a u čemu leži tajna uspjeha?

MG 9283

-Mi smo i očekivali da će naša ekipa biti realno za prvih pet mjesta međutim, moram biti iskren, iznenadili su i mene i sebe. Mislim da smo premašili očekivanja, možda samo u dvije utakmice nismo bili na top nivou. Imamo pohvale iz cijele Hrvatske, svi nam kažu da igramo zaista lijep rukomet i najatraktivniji, ono što se kaže rukomet “sa srcem”. Ljude to privlači, ljudi to vole i najveća nam je satisfakcija kad nam ljudi ostanu u dvorani pljeskat, pa čak i u porazu, kao što je bio slučaj protiv Bjelovara – nastavio je Vašarević.

Uspješna igra Viro Virovitice leži uglavnom u domaćim rukometašima, koji kontinuirano rade i treniraju već 12 godina.

MG 4672

– Nositelji igre su dečki 98. godišta koji su počeli trenirati prije 12 godina, svakodnevno. Iza njih je puno rada, a s takvim pristupom rezultat mora doći. Ovo je izrazito kvalitetno natjecanje, poluprofesionalno. Neki su čak i profesionalci, žive samo od rukometa, stoga smo prošle godine posegnuli za nekoliko igrača “sa strane”, ne zato što ne vjerujemo domaćim dečkima već da budemo kvalitetniji i konkurentniji te da pokažemo ozbiljnost. Nositelji igre su domaći dečki: Moslavac, Smiljčić, Vašarević, vratari Štimac i Meter i zapravo svi ostali koji maksimalno doprinose, da ne nabrajam sad ostatak ekipe – nastavio je naš sugovornik.

MG 9339

Izuzetno skroman, Vašarević svoje pulene uvijek stavlja u prvi plan, ali upravo on ih je većinu i “stvorio” te napravio od njih sjajne rukometaše.

-Istina, ali sva zasluga ide njima. Kad se pobjeđuje zaslužni su igrači, njihov pristup i njihov rad međutim, kad se gubi kriv je i trener – kroz smijeh je dodao Vašarević:

-Ovim putem želim zahvaliti svojim dečkima na prekrasnih 12 godina. Bili smo prvaci Hrvatske, osvajali smo turnire po Europi i gdje god smo bili ostavljali smo naš grad i našu državu u lijepom svijetlu – rekao je ponosno D. Vašarević.

IMG 8016 Custom

Za kraj, trener Viro Virovitice je zahvalio svim gledateljima koji su posebno u posljednje dvije godine došli u dvoranu, koji su prepoznali rad i naglasio kako ljudi vole sport koji ima emociju, nebitno da li je u pitanju rukomet, nogomet ili neki drugi sport ako je događaj kvalitetan.

Radio Virovitica nagradio je gostovanje Damira Vašarevića glazbenom željom, a on je izabrao pjesmu “Inati se Slavonijo”, pjesmu za koju kaže kako oslikava rukometno stanje u Virovitici i pjesmu s kojom završavaju svako slavlje nakon pobjede. Upravo ovom pjesmom virovitička rukometna “garda” inati se puno bogatijim sredinama.

Voditelj ove zanimljive emisije na radiju je Zoran Veles.

(www.icv.hr, ts, foto: arhiva)

Povezane vijesti

Skip to content