MNK SLATINA REMIZIRAO U POŽEGI Suci nevjerojatnim odlukama oštetili Slatinčane

Malonogometni klub Slatina i nakon osmog, predzadnjeg kola prvog dijela natjecanja u 2. HMNL-Istok ostao je neporažen sa šest pobjeda i dva neriješena rezultata. Na teškom gostovanju u Požegi protiv ekipe MNK Autodijelovi Tokić Slatinčani su remizirali 3:3.

U napetoj i zanimljivoj utakmici u kojoj su Slatinčani dominirali i po svemu viđenom bili bolja ekipa na terenu te zaslužili pobjedu, na kraju su se morali zadovoljiti samo bodom. Odlično ulaze u meč i nameću se igrom domaćinu, te redaju udarce i prilike, ali nikako ne uspijevju probiti čvrsti blok domaćina. Ipak, pred sam kraj poluvremena iz jedne lijepe kombinacije mrežu domaćina za 0:1 probija Bihar. Iako su imali još dosta prilika u prvom dijelu i vratnicu Šantića, to je rezultat s kojim se odlazi na poluvrijeme.

47202200 343829953070745 8373403777117454336 n Custom

U drugom dijelu domaćin izjednačuje na 1:1, ali slatinski ”futsaleri” brzo preko Šantića dolaze u novo vodstvo od 1:2. Dobro igraju i na terenu dobro stoje te ubrzo povećavaju vodstvo na 1:3. Tada kreću problemi za Slatinčane. Suci ovoga dvoboja misle da su pregrubi na terenu i sviraju čak pet faula do 29. minute utakmice. Domaćin koristi tu poklonjenu im nemogućnost normalnog branjenja i smanjuje najprije na 2:3, pa ubrzo i na 3:3. U zadnjim minutama Slatina kreće svim silama po pobjedu i opet na scenu stupaju sporedni akteri ovog dvoboja, suci, gdje na kraju utakmice odbijaju suditi tri čista penala, od kojih je jedan pokrivanje lopte rukom prilikom Bubaševog udarca na prazan gol.

47384056 2234071976605937 2981367650350792704 n Custom

– Ovakve loše predstave ljudi koji bi trebali biti sporedni akteri na terenu bacaju lošu sliku na futsal kao sport koji je sve popularniji u Slavoniji i Hrvatskoj, što bi na kraju moglo dovesti do odbojnosti ljudi prema futsalu kao sportu te ćemo na kraju postati kao neki sportovi gdje ni igrači, ni publika na tribinama, ni pred malim ekranima ne znaju što točno sudac svira i pokazuje. Velike pohvale igračima koji su dali sve od sebe na terenu, ali danas nije bilo sreće. Hvala i našim brojnim i glasnim navijačima koji su putovali s nama u Požegu i bodrili nas svih četrdeset minuta. Nadamo se velikom odazivu i na zadnjoj domaćoj utakmici prije zimske stanke – pomalo su razočarani i kritični bili iz Uprave MNK Slatine.

Sljedeću utakmicu 9. kola 2. HMNL-Istok Slatina je domaćin u Čačincima vodećoj, također neporaženoj ekipi lige MNK Našice.

47382811 2234071646605970 1528705437627580416 n Custom

MNK Slatina: D. Radonjić, Dragojević, Prlić, A. Vicić, Bihar, Šantić, Kupres, P. Vicić, Jaković, Šaponja, Bubaš, Knežević, Petrinjak. Trener: Nikola Miščević; pomoćni trener: Matej Rešetar.

Golove za Slatinu postigli su Bihar jedan i Šantić dva.