U Čačincima obilježena 29. obljetnica osnivanja i rada HDZ-a Općine Čačinci

U Hrvatskom domu u Čačincima u petak, 15. veljače, svečano je obilježena 29. obljetnica osnutka i rada Hrvatske demokratske zajednice općine Čačinci. Svečanosti, koja je započela paljenjem svijeća kod Spomen obilježju poginulim hrvatskim braniteljima, između ostalih su nazočili predsjednik Županijskog odbora HDZ-a Virovitičko-podravske županije, saborski zastupnik i predsjednik HVIDR-e RH Josip Đakić, saborska zastupnica Vesna Bedeković, župan Virovitičko-podravske županije Igor Andrović, njegov zamjenik Darko Žužak te predsjednik Županijske skupštine i Gradskog odbora HDZ-a grada Slatine Miran Janečić, predsjednik Općinskog odbora HDZ-a i načelnik općine Čačinci Mirko Mališ, njegov zamjenik i ravnatelj Parka prirode Papuk Alen Jurenac, predsjednik Zajednice utemeljitelja HDZ-a Virovitičko- podravske županije Marko Teskera i predsjednik Županijske organizacije Mladeži HDZ-a Marko Zelenika te brojni predsjednici i zamjenici gradskih i općinskih odbora HDZ-a, općinski načelnici i njihovi zamjenici.

HDZ Čačinci 4

O radu Općinskog odbora HDZ-a Općine Čačinci govorio je predsjednik i načelnik Općine Ćaćinci Mirko Mališ naglasivši da su Čačinci općina gdje je na svim dosadašnjim izborima pobijedila Hrvatska demokratska zajednica.

-Odradili smo brojne projekte koji Čačince svakodnevno pretvaraju u mjesto ugodnijeg življenja. Vodimo brigu o svim dobnim skupinama pa smo tako novčanu pomoć za novorođeno dijete podigli do 5000 kuna za trećerođeno i svako sljedeće dijete, organiziramo vrtić za najmlađe, sufinanciramo nabavku knjiga i prehranu u školskoj kuhinji, osiguravamo stipendije. Mogu sada slobodno reći da će kroz mjesec dana započeti početak izgradnje dječjeg vrtića – uz pljesak je istaknuo Mirko Mališ pohvalivši Vladu RH te potpredsjednika Tomislava Tolušića na pomoći u realizaciji navedenih projekata.

HDZ Čačinci 8

Predsjednik Mališ u nastavku je istaknuo i brojne projekte koji se ostvaruju u svakom kutu općine, od izgradnje ceste od Slatinskog Drenovca do Jankovca do izgradnje sustava otpadnih voda u naseljima Bukvik i Paušinci, vodoopskrbne mreže u naseljima Vojlovici i Humljanima te Aglomeracije Orahovica-Čačinci.

Prisutne je pozdravio i predsjednik Županijske mladeži Marko Zelenika pohvalivši rad općinskog odbora mladeži te zatraživši pomoć starijih članova u provođenju projekata i zamisli mladih.

HDZ Čačinci 9

Župan Virovitičko-podravske županije Igor Andrović zahvalio se svim žiteljima Čačinaca na bezrezervnoj podršci Hrvatskoj demokratskoj zajednici svih ovih godina. Istaknuo je značaj Europskih projekata u današnjem razvoju županije što se očituje i kroz veliku potporu koju HDZ trenutno ima u Hrvatskoj.

-Ljudi prepoznaju tko radi i tko je vjerodostojan, a tko „prodaje maglu“ naglasio je Andrović. Predstoje nam i izbori za EU parlament. Zastupnici HDZ-a tamo su odradili odličan posao i upravo su oni bili pokretači brojnih projekata koji su odrađeni i u našoj županiji i zato im treba dati povjerenje da nastave raditi odličan posao – nastavio je Andrović te na kraju naglasio kako je HDZ već danas, na pola mandata, ostvario sve projekte na području Virovitičko-podravske županije no tu se neće stati već će Županija i dalje raditi jer se svakodnevno pokreću novi projekti.

HDZ Čačinci 10

Saborska zastupnica Vesna Bedeković govorila je o značaju žena u radu stranke od lokalne do europske razine.

-Danas imamo velik broj žena koje su pokretači našeg razvoja. Posebno bih istaknula Ivanu Maletić i Dubravku Šujicu koje su kao europarlamentarke donijele puno toga dobroga za našu Domovinu. Drago mi je što je i danas ovdje nazočno puno žena što najbolje dokazuje da se žene iz dana u dan sve više uključuju u politiku što je jako dobro – rekla je Bedeković.

HDZ Čačinci 11

Na kraju se nazočnima obratio i Josip Đakić te se uz poseban pozdrav utemeljiteljima podsjetio na dane osnivanja stranke kada je trebalo dosta hrabrosti i odlučnosti, a velik broj ljudi koji su nazočili i ovoj čačinačkoj obljetnici su je sigurno imali.

-Hrabrost nam je donijela samostalnost. Ušli smo u Europsku uniju što nam je donijelo velik broj ostvarenih projekata koje bez Europske unije sigurno ne bi mogli ostvariti. No ostao je još jedan cilj, a danas nam je cilj blagostanje. Taj put je dostižan i nećemo ga propustiti – rezolutan je bio Josip Đakić.

HDZ Čačinci 1

-Radit ćemo i dalje na decentralizaciji kako bi proračun općina bio još veći i kako bi u tim sredinama povećali životni standard. Evo, Vlada RH je povećala osobne dohotke za 600 kn, nije to puno, ali ipak raste kao i kompletan razvoj naše lijepe Domovine pod vodstvom HDZ-a. Kako budžet raste, tako se smanjuje vanjski dug, otvara se prostor da se oslobađa teret na plaćama i to će biti poticaj da ostane što više mladih i stručnih ljudi u Republici i Hrvatskoj. Niz je paketa fiskalnih zakona koji su doprinijeli tome da i općina Čačinci kao i Županija imaju veći budžet i da mogu više ulagati u pripremu projekata. I dalje ćemo raditi da olakšamo život svim našim građanima, posebno ovdje u Slavoniji – rekao je Đakić te na kraju naglasio.

-Moram reći da sam sretan i zadovoljan što sve više mladih u našoj županiji prilazi HDZ-u, sretan sam i zadovoljan što je aktivnost na našoj županiji povećana, što mladež radi svoj posao na najvećoj razini. Moram naglasiti da je stranački rad težak i da u stranci treba uvijek biti budan, treba stalno marljivo raditi i dalje nastaviti kao obitelj stvarati nove ideje, no ljude u cilju boljitka naše zemlje. Neka nam živi naša vječna, slobodna i suverena Republika Hrvatska – zaključio je Đakić. (www.icv.hr, vg, foto: V. Grgurić)[g-gallery gid=”507376″]

PROMO

Povezane vijesti

Skip to content