FOTO Mikleuš odnio bodove iz Čađavice, Sloga ubacila petardu Bušetini, golijada u Voćinu

Mladost 1930. Čađavica – Mikleuš 2:3
Igrač utakmice: Josip Jančić

U Čađavici je odigrana utakmica puna rezultatskih obrata, pred žestokim domaćim navijačima, koji su nepotrebno na zub uzeli sudačku trojku.

Tekst se nastavlja ispod oglasa...

Domaća Mladost 1930. povela je zgoditkom Tomislava Ribića u 19. minuti. U 33. Ivan Ivčić iz kaznenog udarca poravnava rezultat na 1:1. S tim se rezultatom otišlo na odmor. Nakon 60 minuta igre udarcem s dvadesetak metara Tomislav Kovač dovodi domaću momčad ponovno u prednost.

Domaća momčad nastojala je primiriti igru. Gosti iz kontra napada ozbiljno ugrožavaju domaća vrata. U 78. minuti jedan domaći nogometaš igra rukom u kaznenom prostoru. Sudac dosuđuje jedanaesterac, koji je Ivan Ivčić ponovno pretvorio u izjednačenje. Igrači trenera Tomislava Đurine kreću u napade pokušavajući doći do trećeg zgoditka, ali bez većeg uspjeha. U jeku domaćeg pritiska u 85. minuti u jednoj kontri Josip Jančić pogađa domaću mrežu dovodeći Mikleuš u prednost 3:2. Domaći igrači kreću u napade, kako bi spasili barem bod, ali se do kraja rezultat nije mijenjao i tri boda odlaze u Mikleuš.

Sloga Zdenci – Bušetina 1947. 5:1
Igrač Utakmice: Alen Dedaj

Sloga iz Zdenaca zbog radova na svlačionicama sve domaće utakmice ovog proljeća igra u Dolcima. To nije bila prepreka za uvjerljivu pobjedu nad nekompletnom Bušetinom 1947. Već u sedmoj minuti domaći su vodili 2:0. Do kraja su igrači Sloge postigli još tri zgoditka, dok su gosti iz Bušetine domaću mrežu pogodili samo jednom. Tri zgoditka za Slogu je postigao Alen Dedaj, a po jednog Benjamin Dijanešić i Mario Duspara, dok je zgoditak za Bušetinu 1947. postigao Marcelo Munjeković. Tako je Sloga uzvratila za jesenski poraz u Bušetini, kada je nakon odlične igre poražena 1:2.

Dinamo Četekovac – Rezovac 1:1
Igrač utakmice: Vanja Dežmarić

U Četekovcu je gostovao Rezovac. Prvi dio utakmice je završio bez pogodaka. U nastavku gosti su poveli u 60. minuti zgoditkom Vanje Dežmarića iz odlično izvedenog slobodnog udarca. Rezultat je udarcem glavom poravnao iskusni Darko Kokoška u 71. minuti. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Obje momčadi mogu žaliti za punim plijenom, jer su bile blizu pobjedi.

Voćin – Podravac Sopje 5:3
Igrač utakmice: Pavao Vicić

Derbi začelja igrao se u Voćinu između domaće momčadi i Podravca iz Sopja. Utakmica je obilovala zgodicima. Domaći nogometaši su bili u stalnoj prednosti, ali se gosti nisu predavali. Na kraju je Voćin došao do vrijednih bodova pobjedom 5:3. Zgoditke za Voćin su postigli Pavao Vicić dva, Roko Perić i Ivan Čović, obojica iz kaznenih udaraca te Ivan Tašić, dok su strijelci za goste iz Sopja bili Mihael Tomašević, Goran Kizivat i Tomislav Androš. Nakon ove utakmice Voćin se odmakao od zone ispadanja, dok Podravcu preostaje borba za svaki bod, kako bi osigurao opstanak u društvu županijskih prvoligaša.