Pobjedom u Slavonskom Brodu rukometašice 1234 Virovitice učvrstile prvu poziciju, u četvrtak, 21. ožujka u Virovitici gostuje kadetska selekcija Kine

U posljednjoj utakmici šesnaestog kola druge lige Sjever, rukometašice 1234 Virovitice na gostovanju u Slavonskom Brodu su pobijedile domaći Brod 37:30 (21:13).

Prema očekivanju domaća ekipa u utakmicu je ušla s velikim natjecateljskim nabojem i vodila do 10. minute. U tom trenutku dolazi s jedne strane do izražaja kvaliteta gošći, a s druge gruba igra domaćih igračica, koje su imale niz isključenja, pa virovitičke Lavice tako preuzimaju kontrolu utakmice i do odmora imaju osam zgoditaka prednosti.

U drugom dijelu ta se prednost penje na 10 pogodaka. To koristi virovitička trenerica Zdenka Premužić i u igru uvodi sve igračice koje su joj bile na raspolaganju. Grubom igrom domaće igračice su smanjile prednost gošći, ali nisu uspjele ugroziti sigurnu pobjedu.

20190319 190224 Custom

Trener Brođanki Darko Celner u posljednjih pet minuta počeo je u napadu igrati bez vratara s osam igračica. To koriste Virovitičanke i s nekoliko atraktivnih zgoditaka s centra ponovno odlaze na osam zgoditaka prednosti. O gruboj igri domaćih rukometašica dovoljno govori da su imale 22 minute isključenja, a dvije igračice su zbog crvenih kartona morale napustiti igru prije kraja. Objektivni domaći gledatelji su na kraju rekli da je moglo biti još barem 10 minuta isključenja za domaći sastav.

Ovom pobjedom virovitičke Lavice su se ponovno učvrstile na prvom mjestu na tablici druge lige Sjever.

U četvrtak, 21. ožujka rukometašice 1234 Virovitice igraju prijateljsku međunarodnu utakmicu s kadetskom selekcijom Kine. Utakmica se igra u sportskoj dvorani Tehničke škole u 18,30 sati.

20190319 185712 Custom

Za 1234 Viroviticu su igrale: Devald (1+0), Hrvoić 4, Jezerčić 2, Veršec, Đud 6, Hudoletnjak 16 (4), Maja Biuk, Medved 1, Zupčić, Bardić, Prpić 1, Deskar 4, Oštrić 1, Miklić 2 i Iva Biuk (12+0). Trenerica: Zdenka Premužić.

Sedmerci: 4 (4)

Isključenja: 4 minute (Veršec i Đud po dvije minute).