Susjedski derbi u Okrugljači završio podjelom bodova, Graničar osvojio peti ligaški bod

Sukladno najavama utakmica 20. kola 1. ŽNL između prvih susjeda, Graničara iz Okrugljače i Bušetine 1947. bilo je puno naboja i neizvjesno do posljednje sekunde. Hladno i vjetrovito vrijeme u Okrugljači nije bilo prepreka gledateljima, kojih se okupilo stotinjak, da bodre svoje momčadi.

Graničar je poveo već u 12. minuti. Strijelac iz kaznenog udarca bio je Valentino Cik. Nakon četiri minute svojim zgoditkom rezultat je poravnao iskusni Igor Popović. Goste je u prednost doveo Janko Brlas u 41. minuti pravim projektilom iz slobodnog udarca s dvadesetak metara. Kada su svi mislili da će se s tim rezultatom otići na odmor, najbolji domaći napadač Karlo Petrinić koristi gužvu u gostujućem kaznenom prostoru i iz blizine izjednačava rezultat na 2:2.

IMG 3407 Custom

U nastavku su obje momčadi propustile nekoliko prilika i rezultat se do kraja nije promijenio. Domaća momčad je osvojila prvi bod u proljetnom dijelu prvenstva.

Graničar Okrugljača – Bušetina 1947. 2:2
Igrač utakmice: Valentino Cik