1. ŽNL Vanja Dežmarić igrač kola, na vrhu liste strijelaca i dalje velika gužva, ali vodeći je Janko Brlas

Na terenima županijskih prvoligaša odigrano je 23. kolo, a titulu igrača kola zaslužio je napadač Rezovca Vanja Dežmarić, koji je momčadi s Laništa proteklog vikenda donio vrijedna tri boda. Na listi strijelaca vodeći je napadač Bušetine 1947. Janko Brlas, koji od drugoplasiranog Babeca bježi samo jedan pogodak, a u toj uzbudljivoj utrci za najboljeg strijelca nešto će se pitati i Ivana Ibriksa te Darka Kokošku, koji su listu predvodili u jesenskom dijelu prvenstva, a za vodećim Brlasom sada zaostaju dva, odnosno četiri zgoditka.

Igrač 23. kola:

7 bodova – Vanja Dežmarić (Rezovac) – s dva zgoditka i asistencijom najzaslužniji za tri gostujuća boda.

6 bodova – Antonio Babec (Suhopolje) – nastavlja s uvjerljivim proljetnim igrama i borbom za najboljeg strijelca lige.

5 bodova – Mihael Nikolić (Sloga Zdenci) – postigao tri zgoditka i odlučio derbi za treće mjesto na tablici.

4 boda – Goroslav Rukavina (Mikleuš) – doveo svoju momčad do najuvjerljivije pobjede kola.

3 boda – Davor Cicvarić (Slavonija Sladojevci) – autor svih pogodaka u pobjedi kojom momčad nastavlja borbu za opstanak.

2 boda – Ivica Gusić (Voćin) – već nekoliko kola svojim iskustvom nosi momčad do uspješnih rezultata.

1 bod – Stipe Čavić (Mladost Čačinci) – siguran na sredini terena u pobjedi nad gostima iz Lukača.

Lista strijelaca 1. županijske nogometne lige nakon odigranog 23. kola:

24 – J. Brlas (Bušetina 1947.)

23 – Babec (Suhopolje)

22 – Ibriks (Suhopolje)

20 – Kokoška (Dinamo)

18 – Dedaj (Sloga)

17 – Lončarek (Suhopolje), Dežmarić (Rezovac), Jančić (Mikleuš)

16 – Marko Matić (Podravac), Ugarković (Mladost Čač.)

15 – Ivačić (Suhopolje)

14 – I. Dunković (Slavonija), Kristić (Bratstvo), Ramić (Mladost Čač.)

12 – Petrinić (Graničar)

11 – Juhas (Bratstvo), Nemeth (Mladost Čač.), Sertić (Suhopolje)

10 – J. Šoštar (Lukač 05)

9 – Nikolić (Sloga), Ivčić (Mikleuš)

8 – Bušetinčan (Bušetina 1947.), Kristić (Dinamo), Vratković (Sloga), Milinović (Bratstvo), Holec (Lukač 05), Kizivat (Podravac), Menegati (Suhopolje)

7 – Jaković (Voćin), Martinčević (Mladost 1930.), Gusić (Voćin)

6 – Bušljeta (Sloga), Grizelj (Lukač 05), Bubaš (Sloga), Tunić (Dinamo), Tašić (Voćin), Kovač (Mladost 1930.), Šomođi (Mladost 1930.), Dijanešić (Sloga), Duspara (Sloga), Bajivić (Bratstvo), Kovačević (Rezovac), Čović I. (Voćin), Rukavina (Mikleuš)

5 – Perošević (Mladost 1930.), Lončar (Lukač 05), Perić (Voćin), Karačić (Podravac), Pšihistal (Bratstvo), Hokman (Bratstvo), Vicić (Voćin), Jukić (Mladost Čač.), Mrva (Mikleuš)

4 – Klasić (Bušetina 1947.), Giber (Mikleuš), Androš (Podravac), Ribić (Mladost 1930.), Pavlak (Bušetina 1947.), Meseš (Bušetina 1947.), Rajnović (Lukač 05), Buneta (Mladost Čač.)

3 – Jerešić (Podravac), Čoklo (Bušetina 1947.), Novoselec (Mladost 1930.), A. Dunković (Slavonija), Mudri (Mladost 1930.), Periša (Mladost Čač.), Čorda (Mladost Čač.), Tomašević (Podravac), Zajček (Podravac), Krušelj (Podravac), Buzuk (Suhopolje), Fučkar (Graničar), Fotez (Slavonija), Čović H. (Voćin), Slanac (Suhopolje), Šoštar (Suhopolje), Čavić (Mladost Čač.), Cicvarić (Slavonija)

2 – Vujičić (Rezovac), Matijašević (Rezovac), Krznarić (Rezovac), Pejić (Rezovac), Borić (Bušetina 1947.), Balogović (Graničar), Falat (Mladost Čač.), Maršić (Mladost Čač.), Godeč (Graničar), Marijanović (Mikleuš), Egri (Suhopolje), Munjeković (Bušetina 1947.), Nreca (Rezovac), Jaklić (Dinamo), Abalić (Bratstvo), Ž. Medić (Rezovac), Bazijanac (Rezovac), Dorinka (Dinamo), Beneš (Podravac), Rivić (Slavonija), Novaković (Slavonija), Černeli (Lukač 05), Mađarević (Mladost 1930.), Karnik (Bratstvo), Zeba (Bratstvo), Prugovečki (Suhopolje), Kraljik (Mikleuš)

1 – Lončarek (Dinamo), Simonović (Voćin), Gumbarević (Slavonija), Mikić (Podravac), Kujavić (Mikleuš), Topić (Rezovac), Ilić (Bratstvo), Veg (Graničar), Marković (Voćin), Pernar (Bušetina 1947.), Mroz (Mladost Čač.), Troha (Dinamo), Hodak (Suhopolje), Vrhovski (Mladost Čač.), Sabo (Bušetina 1947.), Grljak (Suhopolje), Pranjić (Sloga), Šuvak (Mladost 1930.), Hrkač (Dinamo), Lejčić (Voćin), Topić (Bušetina 1947.), Velić (Sloga), Zagorac (Bratstvo), Žagar (Mladost Čač.), Lozar (Dinamo), Dujmić (Dinamo), Kušen (Podravac), Hodak (Slavonija), Blažeković (Lukač 05), Ivanković (Bratstvo), Mario Matić (Podravac), Potrata (Lukač 05), Barić (Voćin), Čilag (Mladost Čač.), Hruza (Bušetina 1947.), Vencl (Slavonija), Ilijašević (Rezovac), Cik (Graničar), Popović (Bušetina 1947.), Košorog (Dinamo), K. Medić (Rezovac), Marković (Suhopolje), Jugović (Lukač 05), A. Kokoška (Mikleuš).

(www.icv.hr, mš, ts, foto: ilustracija, arhiva)